Öykü Gürman Biyografisi

Doğum tarihi: 04.Ağustos.1982
Öykü Gürman kaç yaşında: 41
Kilo & Boy:
Burcu: Aslan
Meslek: Şarkıcı, Müzisyen
Öykü Gürman doğum yeri: İstanbul

Öykü Gürman Kimdir?

İstanbul’da 4 Ağustos 1982’de dünya gelen Öykü Gürman, Berk Gürman adlı bir ikiz erkek kardeşiyle hayata merhaba demiştir. Müziğe yoğun ilgisi küçük yaşlarda başlayan Gürman, öğrenim hayatına Özel Efdal Ana ve İlkokulunda başlamış ve daha sonra İstek Vakfı Acıbadem Lisesi’nde devam etmiştir.

1997’de Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde müzik eğitimine devam etme hakkı kazanan Gürman, bu süre zarfında Cihat Aşkın’dan alınan keman derslerine ve okul konserlerindeki aktif performanslarına devam etmiştir. 2001’de lise eğitimini tamamlayan Gürman, aynı yıl İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müzik Devlet Konservatuarı’nı kazanarak müzik yolculuğunu keman ve şan dersleri alarak sürdürdü.

Kendisinin bir çok flamenco topluluğunda ve okul orkestralarında solist olarak yer aldığı performanslar dikkat çekecek niteliktedir.

2007’de “Evlerinin Önü Boyalı Direk” adlı şarkının Youtube’a yüklenen videosu ikiz kardeşi Berk Gürman ile birlikte milyonlarca tıklanma sayısına ulaşarak geniş kitlelerce tanınmasını sağladı.

Aynı yıl Gürman ve kardeşi Berk Gürman’ın “KISMET” adlı albümü, ardından 2009’da ikisi birlikte çalışarak “İKİ ARADA” isimli albümü yayınladı.

Aynı yıl önce Kral Tv’nin “yılın en iyi çıkış yapan grubu”, ardından Magazin Gazetecileri Derneğinin “yılın en iyi çıkış yapan yorumcusu” ödülünü ve N101’in “en iyisi sizsiniz” ödülünü alan Gürman, 2008’de “Evlerinin Önü Boyalı Direk” ile Hürriyet Altın Kelebek ödülüne layık görüldü.

Ayrıca 2008’de TRT1’de boy gösteren “Boyalı Direk” isimli müzik ve sohbet programı da büyük beğeni kazanmıştır.

İkiz kardeşi Berk Gürman ile birlikte oluşturdukları Öykü ve Berk grubunu 2010’da sonlandıran kardeşler, kariyerlerine ayrı ayrı devam etme kararı aldılar.

Uzun süreli sevgilisi olan ünlü türkücü Yavuz Bingöl ile 23 Nisan 2013’te evlenme kararı alan Gürman, 4 Ağustos 2015’te evlenmiş ancak çift 12 Nisan 2016’da resmi olarak boşanmıştır.

Bülent İnal, Settar Tanrıöğen ve Dolunay Soysert, Meral Çetinkaya, Menderes Samancılar ile başrolü paylaştığı 2014 yapımı Kanal D dizisi ‘Urfalıyım Ezelden’de ve İrem Helvacıoğlu ve Ulaş Tuna Astepe ile başrolünde olduğu 2018 yapımı Osman Sınav imzalı ‘Sen Anlat Karadeniz’ dizisinde bulunmuştur.

Albümleri arasında 2007 yapımı ‘Kısmet’, 2009 yapımı ‘İki Arada’, 2011 yapımı ‘Bir Başka’ ve 2015 yapımı ‘Rüya Bitti’ bulunmaktadır.

Öykü Gürman haberleri

Öykü Gürman, Öykü Gürman biyografisi, Öykü Gürman hayatı, Öykü Gürman özgeçmişi, Öykü Gürman hakkında, Öykü Gürman doğum yeri
Öykü Gürman fotoğraf, Öykü Gürman video, Öykü Gürman resim, Öykü Gürman kimdir?, Öykü Gürman kaç yaşında?, Öykü Gürman nereli,
Öykü Gürman memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!