Özhan Eren Biyografisi

Doğum tarihi: 08.Mart.1959
Özhan Eren kaç yaşında: 64
Kilo & Boy:
Burcu: Balık
Meslek: Müzisyen, Yönetmen
Özhan Eren doğum yeri: İstanbul

Özhan Eren Kimdir?

1959 İstanbul doğumlu olan ve aslen Amasyalı olan Özhan Eren, küçük yaşta babasının marifeti ile mandolin, mızıka, akordeon çalmayı öğrendi. 1976’da Kuleli Askeri Lisesi’nin ardından 1980’de Kara Harp Okulu, 1982’de ise MSB Harita Yüksek Teknik Okulu’ndan mezun oldu. Müzik hayatı boyunca çeşitli özel dersler ve koro çalışmalarıyla kendini geliştirirken, 1982’de TRT Repertuarına kabul edilen ilk birkaç eserini sundu. Aynı yıl Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Harita Mühendis Teğmen olarak görevine başladı ve 1982 ile 1991 yılları arasında birçok askeri mühendislik organizasyonuna liderlik etti.

1991’de ayrıldığı askerlik hayatının ardından müzik kariyerine yoğunlaşan Özhan Eren, ilk solo albümü Selam Olsun’u 1991’de çıkardı. 1994’te Kanal 7’nin Kurucu Yayın Kurulu Üyesi oldu ve iki yıl bu görevi sürdürdü. Daha sonrasında ise Funda Arar ve Orhan Hakalmaz gibi yetenekli sanatçıların albümlerine müzik prodüktörü ve yönetmeni olarak katkıda bulundu. Ayrıca 1998’de “Kara Tren” isimli şarkıyı besteledi.

Bunların yanı sıra müzik kariyeri boyunca “Güle Yazdım”, “Turnalara Tutun da Gel”, “Kime Sorsam” ve tematik müzik albümü “Sarıkamışlı Geçmiş Zaman” gibi birçok albüm çıkardı. Ayrıca “Sarıkamış’a Giden Yol” adlı bir kitap yayınladı ve 2007’de sinema filmi “120”yi yönetti. 2015’te vizyona giren ve yönetmenliğini yaptığı “Son Mektup” başka bir sinema filmdir.

Erdoğan’ın 2011 seçim kampanyası boyunca kullanılan ve oldukça popüler olan “Aynı” adlı parçanın da bestecisi ve söz yazarı olan Özhan Eren, evlidir ve 3 oğlu bulunmaktadır.

Özhan Eren haberleri

Özhan Eren, Özhan Eren biyografisi, Özhan Eren hayatı, Özhan Eren özgeçmişi, Özhan Eren hakkında, Özhan Eren doğum yeri
Özhan Eren fotoğraf, Özhan Eren video, Özhan Eren resim, Özhan Eren kimdir?, Özhan Eren kaç yaşında?, Özhan Eren nereli,
Özhan Eren memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!