Pamir Pekin Biyografisi

Doğum tarihi: 31.Mayıs.1979
Pamir Pekin kaç yaşında: 44
Kilo & Boy:
Burcu: İkizler
Meslek: Dizi Oyuncusu
Pamir Pekin doğum yeri: İstanbul

Pamir Pekin Kimdir?

Pamir Pekin, 31 Mayıs 1979 tarihinde Türkiye’nin kalbi İstanbul’da doğmuş bir aktördür. Eğitim hayatına Marmara Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nde devam ederek bu bölümden mezun olmuştur. Üniversite hayatı boyunca modellik yaparak kariyerine ilk adımı atmış ve birçok reklam filminde yer almıştır.

Yelken sporuna olan ilgisi ve ahşap işleriyle ilgilenme tutkusu ile tanınan Pekin, boş vakitlerinde genellikle rüzgar sörfü yapmayı veya boks ile ilgilenmeyi tercih eder. Hızlı arabalara olan ilgisiyle de bilinir.

Üniversite mezuniyetinin ardından Pekin, ahşap yelkenli yapmaya başlamıştır. Bu yeteneği sayesinde yapımcı Veli Çelik ile tanışma fırsatı bulmuş ve çelik tarafından 2007 yılında “Komiser Nevzat” dizisinde Komiser Ali karakterini oynamak için teklif almıştır.

2014 yılında Hülya Avşar’ın “A Benim Akılsızım” şarkısı için çekilen klipte de rol alan Pamir Pekin, 2015 yılında Show Tv’de yayınlanan ve Faruk Bayhan’ın yapımcılığını üstlendiği “İlişki Durumu: Karışık” adlı diziye Seren Şirince, Berk Oktay, Eda Ece ve Nurseli İdiz ile beraber başrol olarak katılmıştır.

Pekin’in film ve dizilerdeki rol listesi ise şu şekildedir:
2015 – “İlişki Durumu: Karışık” (Murat) (TV Dizisi)
2014 – “Gönül İşleri” (Komiser Kemal) (TV Dizisi)
2013 – “Tozlu Yollar” (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2013 – “Güzel Çirkin” (Serdar) (TV Dizisi)
2013 – “Günce” (Doktor Serdar) (Sinema Filmi)
2013 – “Muhteşem Yüzyıl” 4. Sezon (Elkaz Mirza) (TV Dizisi)
2010 – “Lale Devri” (Cansel) (TV Dizisi)
2010 – “Keskin Bıçak” (Kemal) (TV Dizisi)
2009 – “Parmaklıklar Ardında” 3. Sezon (Mert) (TV Dizisi)
2008- “Vurgun” (TV Dizisi)
2008 – “Havalimanı / İyi Uçuşlar” (Başkomiser Fatih Karahan) (TV Dizisi)
2007 – “Komiser Nevzat” (Komiser Ali) (TV Dizisi)

Pamir Pekin haberleri

Pamir Pekin, Pamir Pekin biyografisi, Pamir Pekin hayatı, Pamir Pekin özgeçmişi, Pamir Pekin hakkında, Pamir Pekin doğum yeri
Pamir Pekin fotoğraf, Pamir Pekin video, Pamir Pekin resim, Pamir Pekin kimdir?, Pamir Pekin kaç yaşında?, Pamir Pekin nereli,
Pamir Pekin memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!