Pervin Ünalp Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1968
Pervin Ünalp kaç yaşında: 55
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Yönetmen, Dublaj Sanatçısı, Dizi Oyuncusu, Tiyatro Yazarı
Pervin Ünalp doğum yeri: Merzifon, Amasya

Pervin Ünalp Kimdir?

Amasya’nın Merzifon ilçesinde 1968’de dünyaya gelen Pervin Ünalp, Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde eğitimini tamamladı. Öğrencilik yıllarında her zaman aktif olan Ünalp, okulun bir çok etkinliğinde yer aldı. Tiyatro oyunları, yağlıboya resimler, okul gazetesi ve müzik kolu başkanlığı bunlardan birkaçıydı.

Ünlü tiyatro eğitmeni Turgut Özakman’dan dört yıl boyunca oyun yazarlığı dersleri alan Ünalp, kariyer hayatında oyunculuk yapmaya karar verdi ve bu doğrultuda Berna Türkkan Casting’den eğitim aldı.

Kariyerine 1998’de “Ferhunde Hanımlar” isimli dizi ile başlayan Ünalp, bu dizide Muazzez karakterini canlandırdı. Dizideki rol arkadaşları arasında daha sonra ünlü aktör ve aktrisler olan Melek Baykal, Güven Hokna, Tamer Karadağlı, Hatice Aslan ve Beyhan Saran bulunuyordu.

Ünalp, kariyeri boyunca birçok başarılı yapımın kadrosunda yer aldı. Alev Alev, Doğruluk Ekseni, Şevkat Yerimdar, Yer Gök Aşk, Ferhunde Hanımlar ve Gecenin Kraliçesi bunlardan sadece birkaçıydı. Kariyerine dublaj sanatçılığı da ekleyen Ünalp, 2021 yılında “Teşkilat” isimli dizide Türkan karakterini canlandırdı.

Pervin Ünalp, Eylül ve Şan adında iki çocuğun anneisidir. Aynı zamanda bir yazar olan Ünalp, “Ve Sustu Melek” ve “Utanç” isimli iki kitap kaleme alıdı.

Oyunculuk yanında tiyatroda da önemli işlere imza atan Ünalp, bazı oyunları yazdı, bazı oyunları yönetti ve bazılarında rol aldı. Bu oyunlardan en öne çıkanları 2019 yapımı “29. Saat”, 2017 yapımı “Tehlikeli Saplantı”, 2016 yapımlı “Sacide” ve “Geç Kalanlar” ve 2014 yapımı “Kuaförde Bir Gün” olmuştur.

Ayrıca yer aldığı filmler ve diziler arasında “Teşkilat”, “Zerk”, “Rafadan Tayfa Dehliz Macerası”, “Şevkat Yerimdar”, “Gecenin Kraliçesi”, “Günahkar”, “Adını Kalbime Yazdım”, “Alın Yazım”, “Küçük Kıyamet”, “Alev Alev”, “İnsan Aldandı”, “Yer Gök Aşk”, “Doğruluk Ekseni”, “Bizim Evin Halleri”, “Gülpare”, “Fotoğrafçı” ve “Ferhunde Hanımlar” bulunuyor.’

Pervin Ünalp haberleri

Pervin Ünalp, Pervin Ünalp biyografisi, Pervin Ünalp hayatı, Pervin Ünalp özgeçmişi, Pervin Ünalp hakkında, Pervin Ünalp doğum yeri
Pervin Ünalp fotoğraf, Pervin Ünalp video, Pervin Ünalp resim, Pervin Ünalp kimdir?, Pervin Ünalp kaç yaşında?, Pervin Ünalp nereli,
Pervin Ünalp memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!