Prof.Dr.İbrahim Serbestoğlu Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1978
İbrahim Serbestoğlu kaç yaşında: 45
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Akademisyen, Yazar
İbrahim Serbestoğlu doğum yeri:

Prof.Dr.İbrahim Serbestoğlu Kimdir?

1978 yılında dünyaya gelen İbrahim Serbestoğlu, eğitim hayatını 2000 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi, İnsan Ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Tarih Bölümü’nden mezun olarak tamamladı. Yüksek lisansını 2003 yılında aynı üniversitede “Trabzon Valisi Canikli Tayyar Mahmud Paşa İsyanı” konulu teziyle, doktorasını ise 2010 yılında “Osmanlı Devleti’nde Tabiiyet Sorunu” konulu teziyle yaptı.

Serbestoğlu, 2016’da ÜAK’da Doçentlik derecesi alırken, 2022’de ise Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde Profesörlük unvanını kazandı. Osmanlı Tarihi konusunda uzman olan İbrahim Serbestoğlu, halen Samsun, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Akademik, İnsan ve Toplum, Sosyal Bilimler alanlarında birçok esere imza atan İbrahim Serbestoğlu’nun yayınlanmış kitapları arasında “Osmanlı Kimdir? Osmanlı Devleti’nde Tabiiyet Sorunu “(2014), “Bir Taşra Şehrinde Tanzimat ve Modernleşme: Canik Sancağı” (2015), “19. Yüzyılda Amasya Sancağı” (2018), “Tanzimat Teftiş ve Canik Sancağında Modernleşme” (2019), “Sosyal ve Liberal Bilimlerde Yeni Yönelimler 2″(2019), ve “Ambassadors and Consuls of The Ottoman Empire to Serbia” (2021) bulunmaktadır.

Prof.Dr.İbrahim Serbestoğlu haberleri

Prof.Dr.İbrahim Serbestoğlu, Prof.Dr.İbrahim Serbestoğlu biyografisi, Prof.Dr.İbrahim Serbestoğlu hayatı, Prof.Dr.İbrahim Serbestoğlu özgeçmişi, Prof.Dr.İbrahim Serbestoğlu hakkında, Prof.Dr.İbrahim Serbestoğlu doğum yeri
Prof.Dr.İbrahim Serbestoğlu fotoğraf, Prof.Dr.İbrahim Serbestoğlu video, Prof.Dr.İbrahim Serbestoğlu resim, Prof.Dr.İbrahim Serbestoğlu kimdir?, Prof.Dr.İbrahim Serbestoğlu kaç yaşında?, Prof.Dr.İbrahim Serbestoğlu nereli,
Prof.Dr.İbrahim Serbestoğlu memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!