Pucca Biyografisi

Doğum tarihi: 03.Haziran.1987
Pucca kaç yaşında: 36
Kilo & Boy:
Burcu: İkizler
Meslek: Youtuber
Pucca doğum yeri: Karşıyaka, İzmir

Pucca Kimdir?

İnternet üzerinde yazılarıyla tanınan ve popülerliği giderek artan isimlerden biri Selen Pınar Işık’tır. Ancak çoğu kişi onu Pucca ismiyle tanır. 3 Haziran 1987’de İzmir Karşıyaka’da dünyaya gelen Işık, Karşıyaka Kız Lisesi’nde eğitimini tamamlamış ve ardından Ankara’daki bir üniversitede Radyo Televizyon Sinema ve Gazetecilik bölümleri olmak üzere iki farklı dalda eğitimini başarıyla sonlandırmıştır. Genç yaşta ailesinin boşanması sonucu öncelikle annesiyle, sonrasında ise üvey baba tacizi sebebiyle babası ve kız kardeşiyle yaşamıştır.

Üniversite eğitimi sırasında bir radyoya işe başlayan Işık, orada bir tür ‘sesli günlük’ çıkarıyordu. Bu günlükte, yeni aldığı çizmelerden ev sahibinin zorba tavırlarına, sevgilisine ve ojelerine kadar günlük yaşantısındaki birçok detayı anlatıyordu. Bununla birlikte bir süreliğine de televizyon kanalında montajla ilgili işler yapmıştır.

Pucca olarak tanınmaya başlaması ise eski sevgilisini aşağılamak amacıyla açtığı blog sayfası ve Twitter hesaplarından oldu. Bu hesaplarının yoğun bir takipçi kitlesi oluşunca ‘Küçük Aptalın Büyük Dünyası’ ve ‘Ve Geri Kalan Her Şey’ kitaplarının yazılması kaçınılmaz oldu ve bu kitaplar geniş kitlesinden dolayı en çok satanlar listesinde yerini aldı.

Pucca’nın gerçek kimliği ilk etapta Marilyn Monroe porteleriyle gizli tutulsa da sonrasında bu durum değiştirildi ve İşık, gerçek kimliğini saklamaktan vazgeçmiştir.

Sosyal medya fenomeni olan Pucca’nın gerçek adı Selen Pınar Işık’tır ve ‘dizüstü’ edebiyatın ünlü isimlerinden biridir. İçten, esprili, pervasız ve orijinal bir dille yazıları sayesinde sıradışı bir başarı elde etti. Pucca, kadınların yaşadığı fakat anlatamadığı deneyimlerini yazan bir kişi olarak da tanınır.

Şu anda 200 bin kişi tarafından takip ediliyor olması ve Türkiye’nin en çok takipçiye sahip kişisel bloguna sahip olması da bir başka başarısıdır.

Pucca, eşinin adının Selen Işık olduğunu ve İngilizce karakterlerle yazıldığında beğenilmeyen bir görüntü oluştuğunu paylaştı. Bu yüzden Pucca ismini kullanmayı tercih etmiştir.

Başarılı yazar 2014 yılında sinemaya uyarlanan “Hadi İnşallah” filmin senaryosunu yazmış, Hürriyet gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır. Pucca, Selen Pınar Işık, 9 Eylül 2015 tarihinde Serhat Osman Karagöz ile evlendi, ancak çift 2018’de boşandı.

Pucca’nın yazdığı kitaplar arasında “Küçük Aptalın Büyük Dünyası”, “Pucca Günlük ve Geri Kalan Her Şey”, “Allah Beni Böyle Yaratmış”, “Ayy hadi inşallah!”, “O Adam Buraya Gelecek”, “PuCCa Günlük – Pembe”, “PuCCa Günlük – Siyah”, “Şimdi Biz Neyiz?” ve “Peki Ya Şimdi?” bulunmaktadır.

Pucca haberleri

Pucca, Pucca biyografisi, Pucca hayatı, Pucca özgeçmişi, Pucca hakkında, Pucca doğum yeri
Pucca fotoğraf, Pucca video, Pucca resim, Pucca kimdir?, Pucca kaç yaşında?, Pucca nereli,
Pucca memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!