Rachel Weisz Biyografisi

Doğum tarihi: 07.Mart.1970
Rachel Weisz kaç yaşında: 53
Kilo & Boy:
Burcu: Balık
Meslek: Model, Sinema Oyuncusu
Rachel Weisz doğum yeri: Londra, İngiltere

Rachel Weisz Kimdir?

Britanya’nın başkenti Londra’da 1970 yılında Rachel Hannah Weisz adıyla dünyaya gelen Rachel Weisz, Yahudi asıllı Macar George Weisz ve Avusturya kökenli Edith Ruth’un kızıdır. Ebeveynler bir süre sonra boşanmıştır. Babası, George, II. Dünya Savaşı’nda başlama tehlikesiyle Macaristan’dan İngiltere’ye göç etmiştir. Liseyi bitirdikten sonra Rachel, Cambridge Üniversitesi’nde eğitim görmüştür.

14 yaşında modellik hayatına atılan Rachel, birçok defa Vogue ve Esquire gibi ünlü moda dergilerinin kapağında yer almıştır. 1991 yılında Talking Tongues isimli tiyatro topluluğuna katılmıştır.

Brendan Fraser ile başrolü paylaştığı ve 1999 yılında vizyona giren The Mummy filminde oyunculuğuyla tanınan Rachel, ayrıca 2001’de bu filmi devam ettiren The Mumy Returns’de de rol almıştır. 2001 yılında da Jude Law ve Ed Harris ile birlikte Enemy at The Gates filminde Almanlara karşı savaşan bir Rus askeri rolünü başarıyla canlandırmıştır. 2013’te ise Oz the Great and Powerful (Muhteşem ve Kudretli Oz) filminde Mila Kunis, James Franco ve Michelle Williams ile birlikte oynamıştır.

Rachel Weisz’ın aşk hayatı da bir hayli renklidir. İlk evliliğini 2002 yılında yönetmen Darren Aronofsky ile yapmış ve bu evlilikten Henry Chance Aronofsky adında bir oğlu olmuştur. Ancak çift 2010 yılında ayrıldı. 2011 yılında Rachel, oyuncu Daniel Craig ile evlenmiştir.

2011 yılında Amerika vatandaşı olan Rachel, 10 Şubat 2019 tarihinde Britanya’da düzenlen BAFTA Ödüllerinde “en iyi yardımcı kadın oyuncu” ödülünü kazanmıştır. Bunun yanında, “The Favourite” filmiyle 2019 BAFTA ödülleri ve bir dizi başka ödül kazanmıştır. Rachel Weish’in filmleri arasında “Disobedience” (2017) gibi yapımlar olduğu yapımcılığını ve başrol oynadığı filmler bulunmaktadır.

Rachel Weisz haberleri

Rachel Weisz, Rachel Weisz biyografisi, Rachel Weisz hayatı, Rachel Weisz özgeçmişi, Rachel Weisz hakkında, Rachel Weisz doğum yeri
Rachel Weisz fotoğraf, Rachel Weisz video, Rachel Weisz resim, Rachel Weisz kimdir?, Rachel Weisz kaç yaşında?, Rachel Weisz nereli,
Rachel Weisz memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!