Ragıp Savaş Biyografisi

Doğum tarihi: 24.Ekim.1966
Ragıp Savaş kaç yaşında: 57
Kilo & Boy:
Burcu: Akrep
Meslek: Tiyatro Oyuncusu, Sinema Oyuncusu, Dizi Oyuncusu
Ragıp Savaş doğum yeri: İzmit

Ragıp Savaş Kimdir?

Ragıp Savaş, 1966 yılında İzmit’te dünyaya geldi. 1972’de ilkokula başladığı İzmit’teki İsmet İnönü İlkokulu’nu 1977’de bitirdi. Ardından İzmit Lisesi’nde ortaokul ve lise eğitimini tamamladı. 1983’te liseye başladığında voleybol serüveni oldu, Eczacıbaşı Spor Klübü ekibinde profesyonel oldu.

1986’da Mimar Sinan Üniversitesi’nin Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne katıldı, Zeliha Berksoy rehberliğinde eğitim aldı ve 1990 yılında mezun oldu. Bir yıl sonra Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nda profesyonel aktörlüğe başladı. İlk tiyatro deneyimi 1990’da Aziz Nesin’in yazdığı ve Ahmet Gülhan’ın yönettiği “Demokrasi Gemisi”.

1998 ve 2002 yılları arasında, Bakırköy Belediye Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Müşfik Kenter’in yardımcılığında bulundu ve aynı zamanda Yönetim Kurulu üyesi oldu.

2004 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediye Şehir Tiyatrosu’nun Genel Sanat Yönetmenliği’ne vekaleten atandı ve bu göreve 2007’ye kadar devam etti.

Ragıp Savaş, 2005 yılında Fadime Sezer ile hayatını birleştirdi ve Nil isimli bir kızları var.

Rol aldığı bazı tiyatro oyunları:

2008 – Yağmurcu

– Yıldızların Altında (Müzikal)

– Bahar Noktası

– Ocak

2014 – Sokak Kızı İrma Yazan: Alexander BREFFORD, Uyarlayan ve Yöneten : Haldun Dormen – Bakırköy Belediye Tiyatroları

Rol aldığı filmler ve diziler:

2012 – Hayatımın Rolü (TV Dizisi)

2011 – Ya Sonra (Ali) (Sinema Filmi)

2011 – Türkan (Çınar) (Sinema Filmi)

2011 – Tek Başımıza (Ufuk) (TV Dizisi)

Ragıp Savaş, İzmit Sanat Merkezi ve İzmit Sanat Tiyatrosu’nun kurucusu olup, Kocaeli, Sakarya, İstanbul ve Bursa’da kendi adını taşıyan Ragıp Savaş Sanat Akademisi’nde çeşitli yaş grupları için eğitimler vermektedir. Ayrıca bir çok tiyatro oyunu ve müzikalde rol aldı.

Ragıp Savaş haberleri

Ragıp Savaş, Ragıp Savaş biyografisi, Ragıp Savaş hayatı, Ragıp Savaş özgeçmişi, Ragıp Savaş hakkında, Ragıp Savaş doğum yeri
Ragıp Savaş fotoğraf, Ragıp Savaş video, Ragıp Savaş resim, Ragıp Savaş kimdir?, Ragıp Savaş kaç yaşında?, Ragıp Savaş nereli,
Ragıp Savaş memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!