Rasim Ulusman Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1949
Rasim Ulusman kaç yaşında: 74
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Müzisyen
Rasim Ulusman doğum yeri: İstanbul

Rasim Ulusman Kimdir?

Edebiyatın ve müziğin meleklerinden biri olan Rasim Ulusman, 1949 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Müzikal serüveni, 1964 senesinde 15 yaşında Taner Öngür, Tuncer Dürüm, Naim Koca ve kendisinin oluşturduğu Volkanlar grubuyla başlamıştır. Grup, Şehzadebaşı Kulüp sinemasında yoğun bir şekilde sahne alırken, 1966 yılında Silüetler müzik grubuna üye olan Ulusman, burada ritm gitarist ve şarkıcı olarak görev yapmıştır. Silüetlerdeki ekibi Erol Bilem, Mesut Aytunca, Metin Alatlı, Aydın Daruga, Mehmet Dirisu oluşturmuştur. Grup, altın mikrofon yarışmasında Lorke Lorke adlı parçalarıyla birinci olmuştur.

Rasim Ulusman’ın müzik kariyeri, 1967 yılında Vehbi Turan’ın oluşturduğu Boğaziçi Orkestrası’na dahil olarak sürmüştür. Serpil Örümcer’ de solist olarak katılım gösterdiği orkestra, İTÜ’den televizyon yayınıyla bir televizyon konseri vermiştir. Bu grup 1969’da “Mutluluk / Askerin Mektubu” adlı bir 45’lik plak çıkardılar. 1973’te Ulusman Belçika’daki müzik sahnesine adım attı ve burada uzun süreli bir piyano ustası olarak kariyerini sürdürdü. 1988’de Vatan Türkiye’ye dönen Ulusman, İstanbul’da Kerem Görsev’le bir grup kurdu ve Ece Bar’da konser vermeye başladı.

2011 yılında Türkiye’ye geri dönen Rasim Ulusman, Osmanbey Lasagrada Hotel roof barda kuyruklu piyanosu ile büyüleyici performanslara imza attı.

Özel hayatına baktığımızda ise, 1969 yılında evlendiği Canan Ulusman’dan 1970 yılında ayrıldığını görüyoruz.

Rasim Ulusman, ordu hizmetini İzmir’de yerine getirmiştir.

Bazı plakları şunlardır:

1966 – Mutluluk / Askerin mektubu (45’lik plak)
1966 – Bana Yardımcı Ol /Aşksız Ve Yalnız Adam (45’lik plak)
1966 – Rozita / Selma (45’lik plak)
1966 – Kalenin Bedenleri (45’lik plak)
1966 – Lorke Lorke / Dede Efendi 66 (45’lik plak)

Rasim Ulusman haberleri

Rasim Ulusman, Rasim Ulusman biyografisi, Rasim Ulusman hayatı, Rasim Ulusman özgeçmişi, Rasim Ulusman hakkında, Rasim Ulusman doğum yeri
Rasim Ulusman fotoğraf, Rasim Ulusman video, Rasim Ulusman resim, Rasim Ulusman kimdir?, Rasim Ulusman kaç yaşında?, Rasim Ulusman nereli,
Rasim Ulusman memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!