Rob Schneider Biyografisi

Doğum tarihi: 31.Ekim.1963
Rob Schneider kaç yaşında: 60
Kilo & Boy:
Burcu: Akrep
Meslek: Komedyen, Sinema Oyuncusu
Rob Schneider doğum yeri: San Francisco, Kaliforniyada, ABD

Rob Schneider Kimdir?

31 Ekim 1963 tarihinde Kaliforniya, San Francisco’da doğan Robert Michael Schneider, Marvin Schneider ve Pilar Schneider çiftinin beş çocuğundan en küçüğüydü. Babası emlak sektöründe, annesi ise okul öncesi eğitim konusunda çalışıyordu. Terra Nova Lisesi mezunu olan Schneider, iki yıllık üniversite eğitimini bırakarak San Francisco’nun kafe ve komedi kulüplerini ziyaret etmeye başladı. Hemen ardından Los Angeles’a taşındı ve burada stand-up gösteriler düzenledi.

1990’da Saturday Night Live adlı programın yazar kadrosuna katılan Schneider, üç yıl sonra da programın oyuncularından biri oldu. Genellikle “bunu yapabilirsin” ifadesi ile tanındı. 1989 ve 1994 yılları arasında Saturday Night Live’da pek çok karakteri canlandırdı. Asıl ünü ise Deuce Bigalow: Male Gigolo adlı film sayesinde geldi.

Oyunculuk kariyerindeki ilk adımı “Martians Go Home” filmiyle atan Schneider, 2004’te dilenci rolüyle katıldığı Jackie Chan ve Arnold Schwarzenegger’li 80 Günde Devri Alem filmi ve sonrasında çekilen Big Stan filmiyle yönetmenlik deneyimi yaşadı. 1996 ve 1998 yıllarında NBC’nin Men Behaving Badly adlı popüler sit-com dizisinde boy gösteren sanatçı, dağılmasının ardından Adam Sandler’la birlikte bir dizi filmde boy gösterdi. “The Waterboy”, “Big Daddy”, “Little Nicky” ve “Mr. Deeds” gibi filmlerle adını duyuran Schneider, Sandler’in yapımcılığını üstlendiği “Deuce Bigalow: Male Gigolo” filmiyle oyunculuk kariyerinde önemli bir gelişme sağladı.

Robert Schneider, bir restoran sahibi olmanın yanı sıra, menejerlik görevini John adında bir erkek kardeşi üstlenmektedir. Schneider, evlilik hayatında üç deneme yaptı. İlk evliliğini Londra King ile yapan sanatçı, bu evlilikten Elle Tanner Schneider adında bir kızı dünyaya getirdi. İkinci eşi Helena Schneider ile evli kaldıktan sonra boşanan sanatçı, üçüncü ve mevcut eşi Patricia Azarcoya Schneider ile 23 Nisan 2011 tarihinde evlendi. Miranda Scarlett Schneider adındaki ikinci kızını 16 Kasım 2012’de kucaklarına aldı.

Schneider’ın film ve dizi kariyeri genellikle dizi senaryo yazarlığı ve komedi filmleri ile anılmaktadır. 2002 ve 2005 yılları arasında Deuce Bigalow ve Ateşli Piliç filmlerinde senaryo yazarlığı yapan Schneider, bazı filmlerde de yapımcılık ve yönetmenlik yaptı. Oyunculuk kariyeri boyunca birçok önemli film ve diziye imza atan Schneider, çoğunlukla komedi ağırlıklı projelere imza atmıştır.

Rob Schneider haberleri

Rob Schneider, Rob Schneider biyografisi, Rob Schneider hayatı, Rob Schneider özgeçmişi, Rob Schneider hakkında, Rob Schneider doğum yeri
Rob Schneider fotoğraf, Rob Schneider video, Rob Schneider resim, Rob Schneider kimdir?, Rob Schneider kaç yaşında?, Rob Schneider nereli,
Rob Schneider memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!