Robert De Niro Biyografisi

Doğum tarihi: 17.Ağustos.1943
Robert De Niro kaç yaşında: 80
Kilo & Boy:
Burcu: Aslan
Meslek: Sinema Oyuncusu, Yönetmen
Robert De Niro doğum yeri: New York

Robert De Niro Kimdir?

Robert De Niro, 1943 yılında New York’ta sanatçı bir aileye doğdu. Annesi Virginia Admiral ressam, babası Robert ise hem ressam hem de şairdi. İtalyan mahallesinde “Bobby Milk” lakabıyla tanınan genç De Niro, utangaç bir kişiliğe sahipti ve genellikle topluluklardan kaçarak roman okumayı tercih ederdi.

Çocukluğunun çeşitli kısımlarında küçük çetelerle birlikte sokaklarda çeşitli oyunlar oynadı. 16 yaşında Chekhov’un “The Bear” filminde oynayarak ilk acting deneyimini yaşadı. Bundan sonra 15 yıl boyunca çeşitli lokantalarda ve küçük sahnelerde kendi yeteneklerini öğütledi.

Metodlu aktörlüğü benimseyen De Niro, Stella Adler ve Lee Strasberg gibi bu akımın öncülerinden eğitim aldı. İlk filmi “The Wedding Party” oldu ve filmin yönetmenliğini Brian De Palma yapmış olması, De Niro’nun kariyerini büyük bir ilgiyle takip edenler için önemli bir detaydır. 1963’te çekilmiş olan bu film, 6 yıl sonra vizyona girebildi.

1973’te, kariyerindeki dönüm noktalarından birini yaşadı ve Hollywood’a tamamen entegre olmaya karar verdi. Oyuncu, daha sonraki yıllarda Martin Scorsese ile birçok filmde birlikte çalışıp 6 kez bir araya geldi.

Francis Ford Coppola’nın “The Godfather Part II” filmi, De Niro’nun kariyerinde çok önemli bir nokta oldu. Bu filmde canlandırdığı genç Vito Corleone karakteri ile yardımcı aktör dalında Oscar ödülünü kazandı ve yeni Marlon Brando olarak nitelendirildi.

De Niro, usta bir oyuncu olarak rol aldığı birçok filmde sinemaseverlerin gönlünde ayrı bir yer edindi. Bunun en güzel örneklerinden biri de “Raging Bull” filmidir. Filmdeki başrol Jake La Motta karakteri için 30 kilo alarak De Niro, kendi bedenine ve sağlığına zarar verme pahasına dahi olsa her şeyi yapabileceğini gösterdi. Bu rolü için “En İyi Erkek Oyuncu” dalında Oscar kazandı.

De Niro’nun sıradışı bir özel hayatı da var. 1976’da Diahnne Abbott ile evlendi ve bu evlilikten iki çocuğu oldu. Fakat çift, 12 yıllık bir evlilikten sonra 1988’de boşandı. Daha sonraki yıllarda, eski sevgilisi Toukie Smith’den iki çocuğu oldu. 1997’de Grace Hightower ile evlendi ve bu evlilikten de iki çocuğu oldu.

De Niro’nun filmsiz bir hayatı düşünmek mümkün değildir. Yönetmenliğini yaptığı 3 film ve 19 filmin yapımcılığını üstlendi. Aktör olarak ise ilk filmi olan The Wedding Party’den bu yana 100’ün üzerinde filmde rol aldı.

Robert De Niro haberleri

Robert De Niro, Robert De Niro biyografisi, Robert De Niro hayatı, Robert De Niro özgeçmişi, Robert De Niro hakkında, Robert De Niro doğum yeri
Robert De Niro fotoğraf, Robert De Niro video, Robert De Niro resim, Robert De Niro kimdir?, Robert De Niro kaç yaşında?, Robert De Niro nereli,
Robert De Niro memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!