Robert Schneider Biyografisi

Doğum tarihi: 31.Ekim.1963
Robert Schneider kaç yaşında: 60
Kilo & Boy:
Burcu: Akrep
Meslek: Sinema Oyuncusu, Komedyen
Robert Schneider doğum yeri: San Francisco Kaliforniyada ABD

Robert Schneider Kimdir?

Robert Schneider, 31 Ekim 1963 tarihinde, beş çocuklu bir Yahudi aile olan Schneider ailesinin en küçük çocuğu olarak San Francisco, Kaliforniya’da dünyaya geldi. Annesi Pilar Schneider, eski bir okul öncesi öğretmen ve babası Marvin Schneider, bir emlakçıydı. Lise eğitimini Terra Nova Lisesi’nde tamamladıktan sonra iki yıllık bir üniversiteye başladı ancak bu eğitimini sonlandırdı ve San Francisco’nun komedi klüplerinde düzenli olarak performans sergilemeye başladı. 1990’da Los Angeles’a taşındı ve burada stand-up komedi şovları yapmaya başladı. Aynı yıl, Saturday Night Live’ın yazarlarından biri olmayı başardı ve üç yıl içinde standart bir oyuncu haline geldi.

Schneider, 1989 ve 1994 yılları arasında NBC’nin popüler televizyon programı “Saturday Night Live”da birçok karakteri canlandırdı ve bu da onun kariyerinde önemli bir dönüm noktası oldu. Ancak gerçek ününü, 1999 yapımı “Deuce Bigalow: Male Gigolo” filminde elde etti. Bu filmdeki performansı, kariyerinde önemli bir sıçrama noktası oldu. Aynı dönemde, Saturday Night Live’da da aktif olarak yer alıyordu ve burada Adam Sandler ile arkadaş oldu. Adam Sandler ile birlikte birçok büyük bütçeli filmde rol aldılar.

Schneider, 2007 yılında “Big Stan” adlı filmin yönetmenliğini üstlendi. Bu, Schneider’in yönetmenlik kariyerinin ilk adımı oldu. Ayrıca, NBC’nin popüler sitcom’u “Men Behaving Badly”de 1996-1998 yılları arasında yer aldı

Schneider, yakın arkadaşı Adam Sandler’ın da desteğiyle büyük bütçeli sinema filmlerinde başarılı bir kariyer yürüttü ve birçok filmde önemli roller üstlendi. Bunlar arasında Adam Sandler’ın başrolde olduğu “The Waterboy” (1998), “Big Daddy” (1999), “Little Nicky” (2000), ve “Mr. Deeds” (2002) filmleri yer alıyor.

Robert Schneider’in aynı zamanda “Eleven Co” adlı restaurantı bulunmaktadır ve menejerlik görevini kardeşi John Schneider yapmaktadır. Schneider, üç kez evlenmiştir ve bu evliliklerden iki kızı bulunmaktadır. İlk evliliğini 1988’de Londra King ile yapan sanatçı, bu evliliğini 1990’da sonlandırmış ve 1989 doğumlu Elle Tanner Schneider adında bir kızı olmuştur. İkinci evliliğini 2002’de Helena Schneider ile yapan sanatçı, bu evliliğini de bir süre sonra sonlandırmıştır. Üçüncü ve halihazırda devam eden evliliği ise 2011’de Patricia Azarcoya Schneider ile yaptığı evlilik olup, bu evlilikten 16 Kasım 2012’de Miranda Scarlett Schneider adında bir kızı dünyaya gelmiştir.

Robert Schneider haberleri

Robert Schneider, Robert Schneider biyografisi, Robert Schneider hayatı, Robert Schneider özgeçmişi, Robert Schneider hakkında, Robert Schneider doğum yeri
Robert Schneider fotoğraf, Robert Schneider video, Robert Schneider resim, Robert Schneider kimdir?, Robert Schneider kaç yaşında?, Robert Schneider nereli,
Robert Schneider memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!