Rolling Stones Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1962
Rolling Stones kaç yaşında: 61
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Müzisyen
Rolling Stones doğum yeri: Londra, İngiltere

Rolling Stones Kimdir?

Rock müziğin ölümsüz simalarından olan The Rolling Stones, tarihinde uzun süreli bir başarı hikayesi yaratmıştır.

The Rolling Stones’un üyeleri şunlardır :
Mick Jagger
Keith Richards
Ronnie Wood
Charlie Watts

Eski Üyeleri ise;
Brian Jones
Ian Stewart
Bill Wyman
Mick Taylor
Dick Taylor

Grup, 1962 yılında Londra, Birleşik Krallık’ta kuruldu. Orijinal kadrosunda Brian Jones, Ian Stewart, Mick Jagger, Keith Richards, Bill Wyman ve Charlie Watts bulunmaktadır. Bill Wyman’ın 1993 yılında gruptan ayrılması sonrası, orijinal üyelerden Mick Jagger, Keith Richards ve Charlie Watts; çı Jaila guitarist Ronnie Wood ile birlikte grup aktivitelerine devam etmiştir.

1989 yılında Rock and Roll Onur Listesi’ne eklenen grup, Rolling Stone dergisi tarafından “Tüm zamanların en büyük 100 sanatçısı” listesinde dördüncü sıraya alınmıştır. Bu rock müzik devleri, tüm dünyada 200 milyondan fazla albüm satmayı başarmıştır.

Grup başlangıçta Avrupa’da popülerken, 1960’ların ortalarında Güney Amerika’da da üne kavuşmuştur. 22 stüdyo albümü çıkaran ekip, son albümü A Bigger Bang’i 2005’te piyasaya sürmüştür.

Gurubu kuran Jagger, aynı zamanda blues tarzı müziğe yatkınlığı ile tanınan Brian Jones ve Keith Richards’ın takipçilerindendi. Jagger ve Richards, okul yıllarından bu yana arkadaş olan ikili, Bill Wyman, Ian Stewart ve Charlie Watts ile birlikte Rolling Stones’u meydana getirdiler.

Grup, 1962 yılında Londra’da kuruldu ve o dönemde adını, Muddy Waters tarafından bestelenmiş olan “Rollin’ Stone Blues” şarkısından aldı. İlk konserlerini Londra’daki Marquee Club’da verdiler. İlkbaşlarda grup sahne performansında sıkıntı çekse de, zamanla geliştikler ve müzik dünyasında kendilerine sağlam bir yer edindiler.

Ayrıca, Mick Jagger ve Keith Richards çoğunlukla stüdyo içinde zaman geçirip, daha fazla beste yaparak rock müziğin öncüsü oldular. Brian Jones ise diğer grup üyelerine göre daha dışlanmış ve izole bir şekilde bir yaşam sürdürdü ve genellikle topluluktan ayrı kaldı.

1963 yılında menajer Andrew Loog Oldham, Crawdaddy’de çalan grubu izleme fırsatı buldu ve bir sonraki gün Rolling Stones ile anlaştı. Grup, bir ay sonra Decca Records ile anlaştı ve ilk single’larını çıkardılar.

Başarılı bir müzik kariyeri süren Jagger, 1966-1969 yılları arasında Chrissie Shrimpton’la ilişki yaşadıktan sonra, şarkıcı Marianne Faithfull ile birlikte oldu. 1967’de uyuşturucu baskınında Faithfull, Richards ve Jagger, Richards’ın evinde yakalandılar. Grup bu olay sonrasında lange süreli İngiltere basınının odak noktası oldu.

1981 yılında piyasaya sürdükleri “Tattoo You” albümünde yer alan “Start Me Up” şarkıları, Windows 95’in reklamında kullanıldı ve ekip Windows’tan 3 milyon dolar ödeme aldı. Bu, grubun bir reklam kampanyasında şarkılarının kullanılmasına izin verdiği ilk kezdi.

60’lı yılların sonunda The Rolling Stones, dünyanın en iyi rock’n roll grubu olarak tanınıyordu. Ancak, popülerliğin yanı sıra grup, trajik bir deneyim yaşadı. Brian Jones’un ölümü, grubu büyük ölçüde etkiledi ve bu olayı Hyde Park’ta bir konserle anmak için toplandılar.

Grup, rock müzik sanayisi ve tarihinin bir parçası olarak kalmaya devam etti ve etkileyici başarıları sayesinde, günümüzde hala hatırlanmaktadır.

Rolling Stones haberleri

Rolling Stones, Rolling Stones biyografisi, Rolling Stones hayatı, Rolling Stones özgeçmişi, Rolling Stones hakkında, Rolling Stones doğum yeri
Rolling Stones fotoğraf, Rolling Stones video, Rolling Stones resim, Rolling Stones kimdir?, Rolling Stones kaç yaşında?, Rolling Stones nereli,
Rolling Stones memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!