Ruhat Mengi Biyografisi

Doğum tarihi: 15.Kasım.1951
Ruhat Mengi kaç yaşında: 72
Kilo & Boy:
Burcu: Akrep
Meslek: Gazeteci, Yazar
Ruhat Mengi doğum yeri: Ankara

Ruhat Mengi Kimdir?

Ruhat Mengi, Mehmet Ünaldı isimli Adana Senatörü’nün kızı olarak, 15 Kasım 1951’de Ankara’da dünyaya geldi. Doğum ismi Ruhat Ünaldı olarak bilinir. Öğrenim hayatına Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi’nde devam etti ve ortaokul ile liseyi burada tamamladı.

ODTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü’nde başladığı eğitim hayatını, İngiltere’nin Manchester Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Bölümü’nde 1978 yılında tamamladı. Stajını İngiltere’nin Sittingbourne Shell Araştırma Merkezi’nde yapan Mengi, Türkiye’ye geri dönerek Türkiye Petrolleri Araştırma Merkezi’nde mühendis olarak çalıştı.

Gazeteciliğe adımını Günaydın Gazetesi’nde moda yazarı olarak attı. Ayrıca televizyonda tartışma ve haber odaklı programlar sundu. 1989 yılında Sabah Gazetesi’nde köşe yazmaya başladı. 2002 yılında Sabah’tan ayrılınca, Vatan Gazetesi’ni kuran “Bağımsız Gazeteciler Grubu”nda yer aldı.

Star TV’de hazırlayıp sunduğu “Her Açıdan” isimli haber programını yaparken, Vatan Gazetesi’nde de köşe yazarı olarak görevine devam etti.

2010 ve 2013 yıllarında İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencilerinin oylarıyla düzenlenen İletişim Ödülleri’nde “Her Açıdan” isimli programıyla “En İyi Gündem Programı” ödülünü aldı.

5 Aralık 2013’te Vatan Gazetesi’nden ayrıldı ve Halk TV’de “Her Açıdan” programının yapımcısı ve sunucusu oldu.

Ruhat Ünaldı, ilk evliliğini iş adamı Ahmet Biliktan ile yaptı ve bu evlilikten iki kızı oldu. Sonraları boşandılar. İkinci evliliğini 1992 yılında gazeteci-yazar Güngör Mengi ile yaptı.

25 Ekim 2017’de İyi Parti’nin kuruluşuna katıldı fakat 29 Mayıs 2018’de partiden ayrıldığını açıkladı.

Ruhat Mengi haberleri

Ruhat Mengi, Ruhat Mengi biyografisi, Ruhat Mengi hayatı, Ruhat Mengi özgeçmişi, Ruhat Mengi hakkında, Ruhat Mengi doğum yeri
Ruhat Mengi fotoğraf, Ruhat Mengi video, Ruhat Mengi resim, Ruhat Mengi kimdir?, Ruhat Mengi kaç yaşında?, Ruhat Mengi nereli,
Ruhat Mengi memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!