Safiye Soyman Biyografisi

Doğum tarihi: 03.Mart.1961
Safiye Soyman kaç yaşında: 62
Kilo & Boy:
Burcu: Balık
Meslek: Şarkıcı
Safiye Soyman doğum yeri: Bolu

Safiye Soyman Kimdir?

1961’de Bolu’nun Akpınar Mahallesi’nde bir gecekondu evinde dünyaya gelen Safiye Soyman, hafız bir babanın kızıdır. Safiye, 13 yaşında iken 26 yaşında olan Ziya Akaröz ile evlilik yaptı. Bu evliliği ailesinin tatlı sıfatıyla Ziya Akaröz’le yaklaşık on yıl sürerken, ilk üç yılını mutlu geçirirler. Ancak eşinin kumar bağımlılığı bu mutluluğu gölgelemeye başlar.

İlk evliliği sırasında, eşinin haberi olmadan ortaokul sınavlarına hazırlanan, daktilo kurslarına katılan ve liseyi bitirdikten sonra da iş bulma sınavlarına girerek İmar İskan Bakanlığı’nda genel müdür sekreteri görevinde bulunan Safiye, kendini de ihmal etmez. Müzik dersleri alarak radyo sınavlarına hazırlanır ve başarılı bir şekilde 28 yaşında radyoda yer alarak, Ankara Devlet Klasik Müziği Korosu’nda 6 sene süresince görev yapar.

Fahrettin Aslan ile tanışmasının ardından 1996’da Maksim Gazinosu’nda performans sergileyerek sahne hayatına geçiş yapar. Bu dönemden sonra memuriyetinden istifa edip, müzikle iç içe daha fazla yer alarak şöhret olur.

İlk evliliği 1974’te 13 yaşında iken Ziya Akaröz ile yapılan Soyman, bu evliliklerinden Harun (d.1977) adında bir oğlu ve Ümran Erler (d.1975) adında bir kızı dünyaya getirir. Ancak 1985’te boşanan Soyman, 1999’dan beri yaşamını iş adamı Faik Öztürk ile paylaşmaktaydı fakat 2017’de ayrılırlar.

2017’de çekimleri yapılan “Dünya Güzellerim” adlı Tv programında Hindistan’a gider. Bu programın çekimleri Hindistan, Nepal ve Vietnam’da gerçekleştirilirken yönetmenliğini Mustafa Kotan yapar.

2008’den 2023’e kadar müzik sektöründe albümler çıkaran Soyman, 2006’den 2021’e kadar da Tv programları ve dizilerde rol alarak kariyerini sürdürmüştür.

Safiye Soyman haberleri

Safiye Soyman, Safiye Soyman biyografisi, Safiye Soyman hayatı, Safiye Soyman özgeçmişi, Safiye Soyman hakkında, Safiye Soyman doğum yeri
Safiye Soyman fotoğraf, Safiye Soyman video, Safiye Soyman resim, Safiye Soyman kimdir?, Safiye Soyman kaç yaşında?, Safiye Soyman nereli,
Safiye Soyman memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!