Salih Bademci Biyografisi

Doğum tarihi: 15.Ağustos.1984
Salih Bademci kaç yaşında: 39
Kilo & Boy:
Burcu: Aslan
Meslek: Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu, Tiyatro Oyuncusu
Salih Bademci doğum yeri: İzmir

Salih Bademci Kimdir?

15 Ağustos 1984 doğumlu olan Salih Bademci, İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra, kendi hayallerinin peşinden giderek, çocukluk hayali olan reklamcılıktan vazgeçip oyunculuğa adımını attı. Kendini, 2006 yılında Serdar Akar’ın yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlendiği “Barda” filminin seçmelerine katılırken buldu ve filmin kadrosunda yer aldı.

2013 yılında Mehmet Akif Alakurt, Gamze Özçelik, Seda Akman, Dağhan Külegeç, Hande Soral, Birkan Sokullu gibi isimlerle beraber oynadığı “Fatih” dizisinde Şehzade Beyazıd karakterine hayat verdi. 2014’te “Zeytin Tepesi” dizisinde Aslıhan Gürbüz, Tayanç Ayaydın, Atilla Saral, Zerrin Sümer, Haldun Boysan, Ayça Varlıer, Hakan Karahan gibi isimlerle birlikte rol aldı.

Aynı yılın Haziran ayında başlayan “Ulan İstanbul” dizisinde ise Şebnem Bozoklu, Uğur Polat, Sevtap Özaltun, Erkan Kolçak Köstendil, Kaan Yıldırım gibi isimlerle birlikte kamera karşısına geçti. Başarılı aktör, 19 Ağustos 2015 tarihinde İmer Özgün ile dünyaevine girdi.

Bunların dışında, tiyatro dünyasına da adımını atarak; 2011’de Hagop Baronyan’ın “Şark Dişçisi”, 2010’da Marius von Mayenburg’un “Ateş Yüzlü” ve 2009’da Moliere’nin “Cimri” adlı tiyatro oyunlarında rol aldı. Birçok film ve dizi projesinde de yer alan Bademci, 1994 yılında “Mıymıntılar Kralı”, 2006’da “Barda”, 2007-2009 yıllarında “Elveda Rumeli”, 2010-2013 yıllarında “Öyle Bir Geçer Zaman ki”, 2012’de “Rakı Masası”, 2013’te “Fatih”, 2014’te “Arkadaşlar Arasında” ve “Zeytin Tepesi”, 2015’te “Eksik” ve “Kiralık Aşk” adlı prodüksiyonlarda önemli roller üstlendi.

Salih Bademci haberleri

Salih Bademci, Salih Bademci biyografisi, Salih Bademci hayatı, Salih Bademci özgeçmişi, Salih Bademci hakkında, Salih Bademci doğum yeri
Salih Bademci fotoğraf, Salih Bademci video, Salih Bademci resim, Salih Bademci kimdir?, Salih Bademci kaç yaşında?, Salih Bademci nereli,
Salih Bademci memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!