Salih Dinçel Biyografisi

Doğum tarihi: 09.Mayıs.1986
Salih Dinçel kaç yaşında: 37
Kilo & Boy:
Burcu: Boğa
Meslek: Müzisyen, Akademisyen
Salih Dinçel doğum yeri: Ankara

Salih Dinçel Kimdir?

Mart 2023’te besteleri titizlikle seçilmiş beş parçadan meydana gelen ‘Karacaoğlan’ adlı albümünü sevenleriyle buluşturan Salih Dinçel, müzik dünyasında tanınan bir çizgiye sahiptir. Dinçel, kariyeri süresince Feridun Kadir Ercan, Kutal Gürkan, Gürol Ağırbaş, Burhan Şeşen, Vehbi Can Uyaroğlu, İhsan Apça ve Şuayip Yeltan gibi saygın müzisyenlerle birlikte projelere imza atmıştır.

1986 Ankara doğumlu olan Salih Dinçel, hem müzikle hem de akademiyle yoğun şekilde iç içe bir yaşam sürmekte. Babası Ahmet Remzi Dinçel, annesi Azize Dinçel’dir. Şehirlerin kültür zenginliğiyle yoğrulan çocukluğunu Sivas ve Yalova’da geçiren Dinçel, lise eğitimini 2003 yılında Yalova Lisesi’nde tamamladı. Ardından 2005 yılında başlayıp 2011 yılında tamamladığı üniversite eğitimini Bolu’daki Abant İzzet Baysal Üniversitesi, İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi’nde İşletme bölümünde sürdürdü. 2014 yılına kadar İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi üzerine yüksek lisansını ‘Lojistik Sektöründe Girişimcilik, Örnek Bir Firma İncelemesi’ başlıklı teziyle tamamladı.

Müzik kariyerine hızlı bir giriş yapan Dinçel, 2016 yılında ilk demo kayıtlarını yaparken albüm teklifi alan şanslı isimlerden oldu. Cihat Atlığ’ın prodüktörlüğünde “İnan” adlı single çalışması 2017’de yayınlandı. Kutal Gürkan’ın prodüksiyonunda hazırlanan ikinci single “Kahve Kim Ismarlayacak?” ise 2018’de piyasaya sürüldü.

Bir sonraki yılın başında, yani 2019’da, Beşiktaş’ta IF Performance Hall’da düzenlenen bir konserle üçüncü single’ı ‘Mucize’yi tanıttı. Gürol Ağırbaş’ın aranjörlüğünde yer aldığı ve Ada Müzik etiketiyle sunulan parça, Burhan Şeşen’in Grup Gündoğarken’in 2000 yılında çıkardığı ‘İstanbul Atina İstanbul’ albümünde yer verdiği şarkıyı tekrar yorumladı.

2020 yılında Dinçel’in dördüncü müzik çalışması olan “Hayyam” isimli albümü müzik platformlarda yayınlandı. Bu albümde yer alan şarkıların sözleri, İranlı filozof ve matematikçi Ömer Hayyam’a, müzikleri Dinçel’e, düzenlemeleri ise Şuayip Yeltan’a ait. Salih Dinçel, bu albümde yer alan 19 şarkıyı Netd ve Kınay Global YouTube kanalları aracılığıyla müzikseverlerle paylaştı.

2022 Ocak’ta “Saklım” adlı single çalışmasını yayınlayan genç sanatçı, bu şarkının sözlerinde Mahmut Kaya’yla, düzenlemesinde ise Vehbi Can Uyaroğlu ile birlikte çalıştı. Son olarak 2023’te ikinci stüdyo albümü olan “Karacaoğlan” müzikseverlerle buluştu. Bu albümde bulunan şarkıların sözlerini ünlü Anadolu ozanı Karacaoğlan, bestelerini ve düzenlemelerini ise Salih Dinçel ve Şuayip Yeltan birlikte hazırladı. İhsan Apça ve Özgür Özkan Mete deneyimli ellerinden çıkan bu albüm Ada Müzik etiketiyle piyasaya sürüldü.

Dinçel, Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi, IF Performans, BKM, Kuzguncuk Sanat Tiyatrosu gibi birçok önemli mekanda konserler verdi.

Ayrıca Salih Dinçel, 2015’ten itibaren Haliç Üniversitesi’nde Lojistik ve İşletme konularında öğretim görevlisi olarak görev yaptı. Yayınladığı 4 kitabı ve 50’nin üzerinde akademik yayını bulunuyor.

Salih Dinçel, Mart 2023’te çıkan ‘Karacaoğlan’ isimli albümünün ilk klibini “Gitti Diye” parçasına çekti. Klibin yönetmenliğini Tuğba Erdil üstlendi. Salih Dinçel, 18 Şubat 2023’te Doç.Dr. Tuğba Erdil Dinçel ile hayatını birleştirdi.

Salih Dinçel haberleri

Salih Dinçel, Salih Dinçel biyografisi, Salih Dinçel hayatı, Salih Dinçel özgeçmişi, Salih Dinçel hakkında, Salih Dinçel doğum yeri
Salih Dinçel fotoğraf, Salih Dinçel video, Salih Dinçel resim, Salih Dinçel kimdir?, Salih Dinçel kaç yaşında?, Salih Dinçel nereli,
Salih Dinçel memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!