Samuel Hopkins Adams Biyografisi

Doğum tarihi: 26.Ocak.1871

Ölüm tarihi
Samuel Hopkins Adams kaç yaşında öldü: 87
Kilo & Boy:
Burcu: Kova
Meslek: Yazar, Gazeteci
Samuel Hopkins Adams doğum yeri: Durkirk, New York
Ölüm yeri: Beaufurt, Güney Carolina

Samuel Hopkins Adams Kimdir?

Adams, bir yazar ve gazeteci olarak adından söz ettirdi. Yetmişin üzerinde romanı, öyküsü ve biyografisi bulunmaktadır ve bu eserleri ona büyük bir ün kazandırdı. Adams 1871 doğumlu olup, Hamilton College’deki eğitimini 1891 yılında tamamladı. 1900 yılına kadar New York Sun gazetesinde ve 1901-1905 yılları arasında Mc Clure Grubu ve Mc Clure’s Magazine ile çeşitli yayıncılık ve reklamcılık işlerinde görev aldı.

Adams, zaman zaman Warner Fabian adını da kullanarak anlaşılır ve güncel konularda hikayeler yazdığı hafif romanlar kaleme aldı. Niyeti, döneminin yolsuzluklarını araştırmak ve ifşa etmek olan Adams, 1905’te sahte patentli ilaçları ortaya çıkardığı makaleler yazdı. 1906’da ise ‘Büyük Amerikan Sahtekarlığı’ adlı yazı serisiyle Saf Gıda ve İlaç Yasası’nın çıkmasına katkı sağladı.

Adams’ın 1926’da “Şenlik” adlı romanında ve 1939’da Warren Gamaliel Harding’in biyografisi olan “İnanılmaz Çağ” isimli kitabında Harding yönetiminin skandallarını paylaştı. Bununla birlikte, Adams’ın çalışmaları arasında 1930 yılında yazdığı Daniel Wehster’in “Tanrısal Daniel” ve 1945’te yazdığı Alexander Woollcott’un biyografileri de bulunuyor.

Adams’ın Gece Otobüsü (1934), Harvey Kızları (1942) gibi sinemaya uyarlanmış ve ödüller almış romanlarının yanı sıra, Büyükbabanın Öyküsü (1955) adlı kitabı da öne çıkıyor. Bu kitapta, büyükbabasının New York eyaletinin kuzeyinde yaşadığı deneyimleri anlatıyor.

Samuel Hopkins Adams haberleri

Samuel Hopkins Adams, Samuel Hopkins Adams biyografisi, Samuel Hopkins Adams hayatı, Samuel Hopkins Adams özgeçmişi, Samuel Hopkins Adams hakkında, Samuel Hopkins Adams doğum yeri
Samuel Hopkins Adams fotoğraf, Samuel Hopkins Adams video, Samuel Hopkins Adams resim, Samuel Hopkins Adams kimdir?, Samuel Hopkins Adams kaç yaşında?, Samuel Hopkins Adams nereli,
Samuel Hopkins Adams memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!