Sarah Silverman Biyografisi

Doğum tarihi: 01.Aralık.1970
Sarah Silverman kaç yaşında: 53
Kilo & Boy:
Burcu: Yay
Meslek: Komedyen, Sinema Oyuncusu
Sarah Silverman doğum yeri: Bedford, New Hampshire, ABD

Sarah Silverman Kimdir?

Amerika Birleşik Devletleri’nde doğan ve Yahudi kökenlere sahip olan Sarah Silverman, birçok yeteneği olan bir çizgi film oyuncusu, komedyen, besteci, aktris ve yaza. Bedford, New Hampshire’da 1 Aralık 1970 tarihinde dünyaya gelen Silverman, gerçek adını Sarah Kate Silverman olarak taşıyor. İlk yıllarını New Hampshire’de geçirdi ve 1988’de lise bittiğinde New York Üniversitesi’ne kaydoldu ancak bir yıl sonra okulu bıraktı. Kariyerine 1993’te Saturday Night Live’daki stüdyosunda yazar ve oyuncu olarak başladı ve bu günden bu yana kariyerinde yükselerek devam etmekte.

Ailesinin bir bileşeni olan Laura Silverman, Sarah’ın kız kardeşidir. Diğer kız kardeşi Susan Silverman, İsrail’deki bir kibbutz’da yaşamaya devam ediyor. Yanı sıra, Silverman kendisi kültürel bir Yahudi olarak görse de dini inançlarının olmadığını ve agnostik olduğunu belirtiyor. Ayrıca bir vejetaryen olan Silverman, Vatikan’ın satılarak tüm aç insanların beslenmesinin mümkün olduğunu belirtmesiyle bir tartışma konusu oldu.

Silverman’ın set kariyerine başlama adımı, 1993 yılında NBC’de yayınlanan Saturday Night Live adlı önemli talk-show programı oldu. Ardından The Larry Sanders Show’da yazmaya devam etti, 2002’de komedyen Jimmy Kimmel ile birlikte yaşamaya başladı ve bu birliktelik Mart 2009’a kadar sürdü. Daha sonrasında 2014 yılında başladığı ilişkisi ile oyuncu Michael Sheen’le 2018 yılına kadar beraber oldu. 2020’den bu yana da Rory Albanese ile bir birliktelik sürdürüyor.

2005’te Sarah Silverman, Liam Lynch’in yönettiği, Jesus Is Magic adlı komedi filminde başrol oynadı ve kariyeri için önemli ilerlemeler yaşadı. Kendine has tarzı ve sivri diline rağmen iki Emmy ödülü kazanan Silverman, halen The Sarah Silverman Program adlı komedi dizisinde kariyerine devam etmekte. Stand-up komedi gösterileriyle de tanınır.

Silverman, 2014’te Seth MacFarlane’nin “Yeni Başlayanlar İçin Vahşi Batı” filminde Seth MacFarlane, Charlize Theron, Neil Patrick Harris, Amanda Seyfried, Liam Neeson ile beraber rol aldı. ABD başkanlık seçimlerinde de 2016’da Hillary Clinton’ı desteklediği bilinmekte. 2017’de ise “The Book Of Henry” filminde Naomi Watts, Maddie Ziegler ile beraber rol aldı.

Birçok ödül ve başarıya imza atan Sarah Silverman, kitapları, filmleri ve dizileri ile geniş bir kitleye hitap ediyor. Bunun yanı sıra oyunculuk, senaryo ve yapımcılık konularında da çalışmaları var. Özellikle “Sarah Silverman: We Are Miracles” ve “The Sarah Silverman Program” gibi projelerde yer alarak izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

Sarah Silverman haberleri

Sarah Silverman, Sarah Silverman biyografisi, Sarah Silverman hayatı, Sarah Silverman özgeçmişi, Sarah Silverman hakkında, Sarah Silverman doğum yeri
Sarah Silverman fotoğraf, Sarah Silverman video, Sarah Silverman resim, Sarah Silverman kimdir?, Sarah Silverman kaç yaşında?, Sarah Silverman nereli,
Sarah Silverman memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!