Şebnem Schaefer Biyografisi

Doğum tarihi: 09.Şubat.1984
Şebnem Schaefer kaç yaşında: 39
Kilo & Boy:
Burcu: Kova
Meslek: Model, TV sunucusu, Sinema Oyuncusu
Şebnem Schaefer doğum yeri: Frankfurt, Almanya

Şebnem Schaefer Kimdir?

Frankfurt, Almanya’da 9 Şubat 1984 tarihinde dünyaya gelen Şebnem Schaefer, aslında tam ismiyle Jennifer Şebnem Macide Simone Schäfer’dir. Ailesi karma bir yapıya sahiptir; annesi Türk olan Fatma Lale Schaefer ve babası Alman olan ve evlilik sonrası İslam dinine geçmiş olan babasıdır. Onunla birlikte ayrıca 11 yaşında büyük bir kız kardeşi daha bulunmaktadır.

Modellik kariyerine 15 yaşında başlamış olan Schaefer, Frankfurt’da bulunan bir liseden 2003 yılında mezun olmuştur. Eğitim hayatına Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi’ndeki Türkoloji, Kültür Antropolojisi ve Avrupa Etnolojisi bölümlerinde devam ederken aynı zamanda Psikanaliz derslerine katılmıştır. Ancak mecburiyetten ötürü bu iki programı da tamamlamamıştır. 2006’da Almanya’da CDU’ya (Hristiyan Demokrat Partisi) üye olmuş ve Mart 2006’dan Ekim 2009’a kadar Türkiye’de yaşamıştır. 2009’da Almanya’ya dönen Schaefer, Fern Universität in Hagen’da Siyaset ve Kamu Yönetimi alanında eğitim görmeye başlamıştır.

Schaefer, Almanca, Türkçe, İngilizce ve Fransızca dillerini akıcı bir şekilde konuşabilmektedir. Ek olarak, 5 yıl boyunca Latince ve 4 yıl boyunca Fransızca dersleri almıştır. Üniversitede okuduğu Türkoloji eğitimi sırasında ise Arapça derslerini takip etmiştir. Yeteneklerini spor ve sanatla da genişletmiş olan Schaefer, 4 yıl boyunca at biniciliği ile bale ve dans eğitimi almıştır.

Türkiye’de ‘Ford Models Supermodel of the World’ yarışmasını 17 yaşında kazanan Şebnem Schaefer, modellik kariyerinin yanı sıra tiyatro ve dizi oyunculuğu ile çocuk programı sunuculuğu da yapmıştır. Çeşitli filmlerde ve reklamlarda rol alan Schaefer, ayrıca Zeki Triko’nun mayo reklamlarında da yer almıştır.

2002 yılında “Acun Firarda” programında moda bölümünde San Francisco ve Santo Domingo gibi şehirlerde defilelere çıkmıştır. Özel hayatında 2000-2002 yılları arasında futbolcu Ahmet Dursun ile birliktelik yaşamış, 2005’te manken Şenol İpek ile nişanlanmış fakat bir yıl sonra ayrılmıştır. Özcan Deniz ile de ilişkisi olmuş ancak İlhan Doğan’dan dramatik bir şekilde ayrılmıştır.

2007’de Show TV’deki Buzda Dans yarışmasına katılarak buz pateni becerilerini göstermiştir. 2008-2009 sezonunda Çetin Akcan’ın yazıp yönettiği “Eros Pansiyon” adlı tiyatro oyununda Yalçın Menteş ile beraber sahne almıştır.

2015 yılında Murat Kadıoğlu ile nişanlanan ancak aynı yılın Aralık ayında ayrılan Schaefer, 2016’dan itibaren Cihangir’deki CreAtolye çatısı altında çocuklara masal anlatmaya başlamıştır.

Sunuculuk yaptığı bazı programlar arasında Show TV’nin “SMS Size Milyarlar Sunuyoruz”, Kanal D’nin “Almanya Hürriyet Baskı”, Rhein-Main TV’nin “Stil Programı”, TV8’in “Şebnem Schaefer’la Muhteşem Çocuklar Programı” ve “Alman-Türk Film Festivali ödül töreni” bulunmaktadır.

Ayrıca Şebnem Schaefer’in rol aldığı bazı film ve diziler arasında “Renklerde Kaybolan Hayat”, “Cadde Hikayeleri”, “Üç Tatlı Cadı”, “Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu” ve “Emret Komutanım” bulunmaktadır.

Şebnem Schaefer haberleri

Şebnem Schaefer, Şebnem Schaefer biyografisi, Şebnem Schaefer hayatı, Şebnem Schaefer özgeçmişi, Şebnem Schaefer hakkında, Şebnem Schaefer doğum yeri
Şebnem Schaefer fotoğraf, Şebnem Schaefer video, Şebnem Schaefer resim, Şebnem Schaefer kimdir?, Şebnem Schaefer kaç yaşında?, Şebnem Schaefer nereli,
Şebnem Schaefer memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!