Selahattin Duman Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1950

Ölüm tarihi
Selahattin Duman kaç yaşında öldü: 71
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Gazeteci, Yazar
Selahattin Duman doğum yeri: Yenice, Haymana, Ankara
Ölüm yeri: İzmir

Selahattin Duman Kimdir?

Türkiye’nin gazetecilik sektöründeki deneyimi ve eşsiz süslü yazarlık stiliyle hatırlanan Selahattin Duman, 22 Nisan 2021 tarihinde, ameliyat sonrası yaşamını yitirdi. Duman, toplum dilindeki atalar sözleri ve deyimlerin bol kullanımıyla diğer medya yazarlarından ayrışmayı başardı.

Selahattin Duman, Ankara’nin Haymana ilçesine bağlı Yenice köyünde dünyaya geldi. Annesinin adı Nimet, babasının adı ise Dr. Abdullah Duman’dır. Yatılı olarak kolejde eğitimini tamamladı ve 1983’te İstanbul’a taşındı.

Sabah ve Vatan gazetelerinde köşe yazarlığı ve yöneticilik görevlerinde bulundu. 2013 yılında Vatan Gazetesi’nden ayrıldı.

Bilge Hanım’la 1974’te, yani 24-25 yaşlarındayken evlendi ve 1979’da Özge adında bir kız aydı. Ancak çift daha sonra boşandı ve aynı kadınla bir kez daha evlendi, ancak tekrar boşandı.

Duman’ın popüler yazıları genellikle kitaplara aktarıldı ve “Kendimi Tebrik Ederim,” “Suçumuz Mükemmel Olmak,” “Bankamatik Kursu Açan Yok Mu?” ve “Kadınları Anlamış Gibi Yapma Sanatı” adlı kitapları yayımlandı. Ayrıca, “Komser Şekspir,” “Romantik” ve “Bir Erkeğin Anatomisi” filmlerinde yer aldı.

2020 yılında, İzmir’in Torbalı ilçesinde bir trafik kazası geçirdi ve durumunu takiben çeşitli kalp sorunları için tedavi gördü.

Duman, Zafer Mutlu’nun genel yayın yönetmeni olduğu, 15 Ocak 2021 tarihinde ilk sayısı yayınlanmış olan “Oksijen” gazetesinin yazarlar topluluğuna katıldı.

Duman, İzmir Dokuz Eylül Hastanesi’nde geçirdiği ameliyat sonrası 22 Nisan 2021’de hayatını kaybetmiştir.

Selahattin Duman haberleri

Selahattin Duman, Selahattin Duman biyografisi, Selahattin Duman hayatı, Selahattin Duman özgeçmişi, Selahattin Duman hakkında, Selahattin Duman doğum yeri
Selahattin Duman fotoğraf, Selahattin Duman video, Selahattin Duman resim, Selahattin Duman kimdir?, Selahattin Duman kaç yaşında?, Selahattin Duman nereli,
Selahattin Duman memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!