Selçuk Balcı Biyografisi

Doğum tarihi: 04.Temmuz.1988
Selçuk Balcı kaç yaşında: 35
Kilo & Boy:
Burcu: Yengeç
Meslek: Müzisyen, Şarkıcı
Selçuk Balcı doğum yeri: Çayeli, Rize

Selçuk Balcı Kimdir?

Rize’nin Çayeli ilçesi 4 Temmuz 1988 tarihinde Selçuk Balcı’yı dünyaya getirdi. İlk eğitimini Çayeli’nde tamamladı ve ailesi ile birlikte Ankara’ya göç etti. Çocukluk yıllarında başladığı bağlama çalmaktan lise yıllarında kemençeye geçti. Kendini bu alanda yetiştiren Balcı, pek çok Karadenizli sanatçıya kemençesi ile eşlik etti.

2011 yılında, müzik yaşamına Patika adlı ilk albümü ile devam eden Balcı, bu albümünü Kalan Müzik ile ulaştırmıştır. Bu albümü 2013 yılında çıkardığı Mila isimli ikinci albümü izledi. Üçüncü albümü Felamur ise 2016’da müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Patika, Temmuz 2011’de piyasaya çıktı ve 14 şarkı içeriyordu. Tüm şarkıların bestesi Balcı’ya aitti. Balcı bu albümde Eylem Aktaş ile düet de yapmıştır.

Mila albümü ise Ağustos 2013 tarihinde piyasadaki yerini aldı. Balcı, bu albümde 12 şarkıyı söyledi. Albümde, bir şarkının sözlerini annesi yazdı.

Felamur albümü Mayıs 2016’da yayınlandı ve yine 12 şarkı içerdi. Kemençe düeti şeklinde bir eser albüm de yer alıyordu.

Selçuk Balcı, kişisel albüm çalışmalarının yanı sıra birçok film ve dizi müziğini de üstlendi. Örneğin Bizum Hoca, Moskova’nın Şifresi: Temel ve Benim İçin Üzülme filmlerine kendi besteleri ile katkıda bulundu. Ayrıca Zülfü Livaneli’nin 50. yıl projesinde de bir şarkı seslendirdi. Biyografisine “Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisi müzikleri de dahil.

Müzisyen Bahadır Tatlıöz ve Selçuk Balcı’nın bir araya geldiği proje “Gül Sevdik Dikeni Kader” 2021 yılında tüm müzik platformlarında dinleyici ile buluştu.

Bu güne kadar yayınlanmış albümleri:

2011 – Patika
2013 – Mila
2016 – Felamur
2020 – Yüreğimde Bir Umut (Single)
2021 – Gül Sevdik Dikeni Kader (feat. Bahadır Tatlıöz) – (Single)

Ve müziklerine imza attığı film ve dizi projeleri:

2015-2018 – Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Müzik) (Sinema Filmi)
2014 – Bizum Hoca (Müzik) (Sinema Filmi)
2012 – Moskova nın Şifresi: Temel (Müzik) (Sinema Filmi)
2012 – Benim İçin Üzülme (Müzik) (Tv Dizisi)

Selçuk Balcı haberleri

Selçuk Balcı, Selçuk Balcı biyografisi, Selçuk Balcı hayatı, Selçuk Balcı özgeçmişi, Selçuk Balcı hakkında, Selçuk Balcı doğum yeri
Selçuk Balcı fotoğraf, Selçuk Balcı video, Selçuk Balcı resim, Selçuk Balcı kimdir?, Selçuk Balcı kaç yaşında?, Selçuk Balcı nereli,
Selçuk Balcı memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!