Selçuk Özer Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1954
Selçuk Özer kaç yaşında: 69
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Tiyatro Oyuncusu, Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu,
Selçuk Özer doğum yeri: Erzincan

Selçuk Özer Kimdir?

Doğduğu şehir olan Erzincan’da 1954 yılında dünyaya gelen Selçuk Özer, aslında Selçuk Özercan adıyla tanınmaktadır.

1968 yılında Avni Dilligil Tiyatrosu’nda oyunculuk kariyerine başlayan Özer, meslek hayatına Oğuz Aral, İstanbul, Gülriz Sururi – Engin Cezzar, Ali Poyrazoğlu ve Dostlar Tiyatrosunda devam etmiştir.

Halit Refig’in “Vurun Kahpeye” filminde 1973 yılında sinema oyunculuğuna adım atan Selçuk Özer, bu projede Hale Soygazi ve Tugay Toksöz ile birlikte rol almıştır.

Özer, 1983’te Attila İlhan’ın kaleminden çıkan ve TRT 1’de ekranlara gelen “Kartallar Yüksek Uçar” dizisinde Sadri Alışık, Can Gürzap, Serap Aksoy, Selda Alkor, Bülent Bilgiç, Özlem Onursal, Hamit Yıldırım ve Hüseyin Peyda ile birlikte rol almıştır.

2007 ve 2009 yılları arasında Raci Şaşmaz’ın yazdığı ve başrolünü Necati Şaşmaz’ın oynadığı “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisinde Turan Kaçgar karakterini canlandırmıştır.

Özer, Gökhan Mumcu, Rojda Demirer, Cemal Hünal, Bora Akkaş, Levent Can, Orhan Aydın, Ayça İnci, Kazım Akşar ve Demir Karahan ile birlikte 2012’de “Kaos Örümcek Ağı” filminde rol almıştır.

Tiyatro dünyasında da yer alan Özer, Bertolt Brecht’in “Galileo Galilei” ve Yaşar Kemal’in “Ağrı Dağı Efsanesi” gibi oyunlarda sahne almıştır.

Bununla beraber, Özer’in birçok film ve dizide hem oyuncu hem de senarist olarak aktif rolleri bulunmaktadır. Bu projeler arasında “Kış Düşleri”, “Kaos Örümcek Ağı”, “Bir Hikayem Var”, “Arka Sokaklar”, “Kurtlar Vadisi Pusu”, “Hacı” ve “Kin ve Gül” gibi yapımlar bulunmaktadır.

Selçuk Özer haberleri

Selçuk Özer, Selçuk Özer biyografisi, Selçuk Özer hayatı, Selçuk Özer özgeçmişi, Selçuk Özer hakkında, Selçuk Özer doğum yeri
Selçuk Özer fotoğraf, Selçuk Özer video, Selçuk Özer resim, Selçuk Özer kimdir?, Selçuk Özer kaç yaşında?, Selçuk Özer nereli,
Selçuk Özer memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!