Seray Sever Biyografisi

Doğum tarihi: 27.Şubat.1973
Seray Sever kaç yaşında: 50
Kilo & Boy:
Burcu: Balık
Meslek: Sinema Oyuncusu, Dizi Oyuncusu
Seray Sever doğum yeri: İstanbul

Seray Sever Kimdir?

Seray Sever, gerçek ismi Nimet Seray Sever olan ünlü Türk televizyon ve film aktrisi. 27 Şubat 1973’te İstanbul’da doğan ve matematik öğrencisi olarak ön planda olan bir yetenektir. Doğuş Koleji’nde lise eğitimini tamamladı ve Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunu oldu. Ayrıca TÜBİTAK Matematik Ödülleri’nde dereceye girdi.

TV kariyerine 1990 yılında TRT’deki “Popstop” adlı müzik eğlence programı sunuculuğu ile başladı ve bu görevi 3 yıl boyunca sürdürdü. Daha sonra 1996 yılında Atv’de “Sabah Şekerleri” isimli programını sunmaya başladı ve pek çok program ve dizi projelerinde yer aldı. Bunlar arasında Show TV’de yayınlanan “Ev Hali” adlı dizi ve Atv’deki “Aşk Olsun” adlı program dikkat çeker.

Kariyerinde birçok sinema filmi, dizi ve tiyatro projesinde yer aldı – her biri performansı ve meziyetlerini sergiledi. Bunlar arasında 2003 yılında başrolünü oynadığı “Kurtlar Vadisi” adlı dizinin ilk 22 bölümü, 2004 yılında Kanal D’nin “Popstar” isimli yarışma programında sunuculuk ve 2004 ve 2005 yıllarında Atv’de yayınlanan “Ünlüler Çiftliği” yarışmasında sunuculuk yaptı.

2008 yılında kendi yapım şirketi olan “Zodyak”’ı kurdu . TürkMax kanalında yayınlanan ” Sen Harikasın ” adlı dizinin yapımcılığını üstlendi. Ayrıca TV8’de Ekosantrik adlı ekonomi programını sundu.

Özel yaşamında 1994 yılında 21 yaşında Uğur Kozanoğlu ile evlendi ve bu evlilik 5 yıl sürdü. Daha sonra ise bir dizi kısa süreli ilişkilerin ardından 21 Nisan 2018’de Eray Sünbül ile evlendi.

Ekim 2019’da Cengiz Semercioğlu ve Eylem İpek Şafak ile beraber TV8 kanalındaki “Gel Konuşalım” adlı magazin programının sunuculuğunu yapmaya başladı. 2020 yılında “Doya Doya Moda” adlı moda yarışması programında bir jüri üyesi oldu.

Kilim Mobilya ve Electroworld gibi markaların reklamlarında yer aldı ve ayrıca Kiehl’s kozmetik markasının Tekin Acar Kozmetik ile Türkiye’ye getirilmesinde rol oynadı.

Seray Sever haberleri

Seray Sever, Seray Sever biyografisi, Seray Sever hayatı, Seray Sever özgeçmişi, Seray Sever hakkında, Seray Sever doğum yeri
Seray Sever fotoğraf, Seray Sever video, Seray Sever resim, Seray Sever kimdir?, Seray Sever kaç yaşında?, Seray Sever nereli,
Seray Sever memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!