Serdar Orçin Biyografisi

Doğum tarihi: 21.Ocak.1976
Serdar Orçin kaç yaşında: 47
Kilo & Boy:
Burcu: Kova
Meslek: Tiyatro Oyuncusu, Sinema Oyuncusu
Serdar Orçin doğum yeri: Bayburt

Serdar Orçin Kimdir?

Serdar Orçin, 1976 yılında, doğuya bağlı Bayburt’ta doğdu. Orçin ailesi, abaları dışında, sadece annesi ve Almanya’da emekli olan işçi babasıyla tamamlanmaktaydı. 1986’ya dek annesiyle Bayburt’ta, ardından ailesi ile Kadıköy Fikirtepe’de yaşadı. Tiyatroyla lise yıllarında, Mehmet Beyazıd Lisesi’nde başladı ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro bölümünde 1999’a dek okudu. Hem okuduğu merkezde Sahne Tatbikatı asistanı, ardından İstanbul Şehir Tiyatrolarında çalıştı.

Sahnelerde İstanbul Şehir Tiyatrosunda, Devlet Tiyatroları, D.A.T. prodüksiyonları, Yayla Sanat Merkezi, Yeditepe Oyuncuları ve İstanbul Kraliyet Tiyatrosu’nda yer aldı. Özal ailesine gelen 2007 felaketi ile ağır bir trafik kazası yaşadı ve beyin cerrahisi geçirdi. 2008 yılında ailesine bir kız evladı kattı.

İstanbul Kraliyet Tiyatrosu’nun kurulmasında emek veren Serdar Orçin, 2014 yılında TRT-1 ekranlarında Emre Karayel’in sunuculuk yaptığı “Akıl Kârı” yarışmasında jüri görevi yaptı. 2017 yılında başlayan “Kayıtdışı” adlı dizide Erkan Petekkaya, Songül Öden, Dolunay Soysert, İsmail Hacıoğlu, Bahar Şahin, Rutkay Aziz, Nur Sürer, Ali Düşenkalkar, Burak Yamantürk, Tugay Mercan, Kadim Yaşar, Müge Boz gibi isimlerle beraber başrol oynadı.

Serdar Orçin, kariyeri süresince “Eve Dönüş: Sarıkamış 1915” filmi ile 2013 – 4. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde ve 2014 – 19. Sadri Alışık Ödülleri’nde “En iyi erkek oyuncu” ödülünü kazandı. 2002 yılında “Yazgı” filmi ile “Yükselen Oyuncu” ve “Jüri Özel Ödülü” ödüllerini, ve 2001 yılında da “Yazgı” isimli filminin oyuncusu olarak “Yükselen Yeni Erkek Oyuncu” ödüllerini kazanmıştır.

Serdar Orçin haberleri

Serdar Orçin, Serdar Orçin biyografisi, Serdar Orçin hayatı, Serdar Orçin özgeçmişi, Serdar Orçin hakkında, Serdar Orçin doğum yeri
Serdar Orçin fotoğraf, Serdar Orçin video, Serdar Orçin resim, Serdar Orçin kimdir?, Serdar Orçin kaç yaşında?, Serdar Orçin nereli,
Serdar Orçin memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!