Serdar Temizkan Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1963
Serdar Temizkan kaç yaşında: 60
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Yönetmen
Serdar Temizkan doğum yeri:

Serdar Temizkan Kimdir?

Serdar Temizkan, 1963 doğumlu bir sinema ve televizyon sanatçısıdır. Mimar Sinan Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünde eğitim gördü ve Yönetmen Duygu Sağıroğlu dan aldığı eğitimle yeteneklerini geliştirdi. İlhan Arakon ve Duygu Sağıroğlu’nun atölyelerine katılarak eğitimine katkı sağladı.

Temizkan, birçok belgesel filmin yapım sürecinde yer alarak, televizyon dizilerinde senaryo yazma, yardımcı yönetmenlik ve yapımcılık konularında deneyim kazandı. 1990 yılında Fehmi Yaşar’ın “Camdan Kalp” filminde yardımcı yönetmen olarak görev yapan Temizkan, Süha Arın’ın “Mimar Sinan ve Eski Evleri Eski Ustalar” belgeselinde yapımcılık yaptı. Ayrıca, 1992 yılında Ziya Öztan’ın “Kurtuluş” adlı dizi ve film projelerinde yardımcı yönetmen olarak çalışma fırsatı buldu ve çeşitli reklam ve tanıtım filmlerini yönetti.

2002 yılında Nihat Durak ile ortaklaşa Ada Film yapım şirketini kurdu ve çeşitli dizi ve filmlerde yapımcı, yönetmen ve senarist olarak görevler üstlendi. Ayrıca Serdar Akar’ın “Barda” filmine ortak yapımcı olarak katkı sağladı. İlk uzun metrajlı sinema filmi “Kutsal Bir Gün” olarak bilinmektedir.

Serdar Temizkan, 1992 yılında yönetmen Fehmi Yaşar ile birlikte Beyoğlu’nda popüler “Hayal Kahvesi”ni açtı ve daha sonra Türkiye’nin çeşitli bölgelerine şubeler açtı.

2013 yılında, yönetmenliğini Serdar Temizkan’ın yaptığı “Kutsal Bir Gün” adlı sinema filminde Arda Kural, Ali Düşenkalkar, Gözde Kansu, Selen Uçer, Erkan Taşdöğen gibi isimlerle birlikte rol aldı.

Serdar Temizkan, mimar Yonca Temizkan ile evli olup 50. Antalya Film Şenliği’nde SİYAD en iyi ulusal film ödülünü kazanmıştır. “Kutsal Bir Gün”, “Rüzgar”, “İlk Aşk”, “Barda”, “Seni Çok Özledim” ve “Kasırga İnsanları” gibi eserlerde yönetmen veya yapımcı olarak görev almıştır.

Serdar Temizkan haberleri

Serdar Temizkan, Serdar Temizkan biyografisi, Serdar Temizkan hayatı, Serdar Temizkan özgeçmişi, Serdar Temizkan hakkında, Serdar Temizkan doğum yeri
Serdar Temizkan fotoğraf, Serdar Temizkan video, Serdar Temizkan resim, Serdar Temizkan kimdir?, Serdar Temizkan kaç yaşında?, Serdar Temizkan nereli,
Serdar Temizkan memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!