Serhat Tutumluer Biyografisi

Doğum tarihi: 29.Haziran.1972
Serhat Tutumluer kaç yaşında: 51
Kilo & Boy:
Burcu: Yengeç
Meslek: Tiyatro Oyuncusu, Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu
Serhat Tutumluer doğum yeri: Eskişehir

Serhat Tutumluer Kimdir?

Serhat Tutumluer, 1972 yılının 29 Haziran’ında Eskişehir’de doğdu ve bu şehirde büyüdü. Üniversite eğitimine İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde başlasa da, bir yıl sonra eğitimine Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde devam etti ve buradan mezun oldu.

Mezuniyetinin ardından 1995 ve 1997 yılları arasında Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı ve “Sevda Türküsü”, “ Budala”, “Giordano Bruno” ve “Küçük Nasreddin” adlı oyunlarda yer aldı. 1997’de İzmit Şehir Tiyatrosu’na katılan Tutumluer, 2009 yılına kadar burada görev yaptı. Daha sonra, kurucuları arasında olduğu İstanbul Talimhane Tiyatrosu’nda oynamaya devam etti.

Serhat Tutumluer, dalış ve yamaç paraşütüne büyük ilgi duyuyor ve klasik müzik dinlemeyi seviyor. Sosyal bir kişi olan Tutumluer, sohbet etmeyi ve İstanbul’un blues ve caz müziği çalınan mekanlarını gezmeyi çok seviyor.

Filmler ve diziler arasında 2008 yılında çekilen “Devrim Arabaları” ve 2011-2013 yılları arasında yayınlanan “Umutsuz Ev Kadınları” gibi bazı önemli projelerde yer aldı. Ayrıca, 2014’ten itibaren Kudret Sabancı’nın yönetmenliğini yaptığı bir Osmanlı polisiyesi olan “Filinta” adlı dizide rol aldı.

Serhat Tutumluer, 2007 yılında tiyatro sanatçısı Senan Kara ile evlendi ve bir oğlu var.

Tutumluer’in aldığı ödüller arasında “En İyi Erkek Oyuncu” ödülleri bulunan 2009 ve 2008 yıllarındaki Sadri Alışık ve İstanbul Film Festivali bulunmaktadır.

Tutumluer ayrıca 2016’da “Oyunbozan” adlı dizide ve 2019’da “Hercai” adlı popüler dizi de yer aldı. İyi bir tiyatrocuyken, aynı zamanda “Yastık Adam”, “Kız Tavlama Sanatı”
ve “Oyunun Oyunu” gibi bir dizi tiyatro oyununda da yer aldı.

Serhat Tutumluer haberleri

Serhat Tutumluer, Serhat Tutumluer biyografisi, Serhat Tutumluer hayatı, Serhat Tutumluer özgeçmişi, Serhat Tutumluer hakkında, Serhat Tutumluer doğum yeri
Serhat Tutumluer fotoğraf, Serhat Tutumluer video, Serhat Tutumluer resim, Serhat Tutumluer kimdir?, Serhat Tutumluer kaç yaşında?, Serhat Tutumluer nereli,
Serhat Tutumluer memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!