Seyfi Dursunoğlu Biyografisi

Doğum tarihi: 01.Ekim.1932

Ölüm tarihi
Seyfi Dursunoğlu kaç yaşında öldü: 88
Kilo & Boy:
Burcu: Terazi
Meslek: Talk-show Sunucusu, Komedyen, Tiyatro Oyuncusu
Seyfi Dursunoğlu doğum yeri: Trabzon
Ölüm yeri: İstanbul

Seyfi Dursunoğlu Kimdir?

1 Ekim 1932’de Trabzon’da hayata merhaba diyen Seyfi Dursunoğlu, kökenleri Bayburt’a dayanmaktadır. İstanbul’a 1938 yılında gelmiş, Vefa semtine taşındıkları evi ardışık olarak Karagümrük ve Beylerbeyi ile değiştirmiştir. Babası Eminönü’de manifatura işiyle uğraşırken, annesi Selvi Hanım’ın nezaretinde yedi çocuğu yetiştirmiştir. Seyfi Dursunoğlu, ilkokula Atikali’de başlayıp Beylerbeyi’nde tamamlamış ve daha sonraki tüm eğitim hayatını yatılı geçirmiştir.

Ablasının bir subay ile evlenmesinden etkilenerek, Seyfi’yi Askeri Deniz Lisesi’ne kaydettiren babası, oğlunun uniformalı gençlere hayranlık duyduğunu fark etmiştir. Seyfi Dursunoğlu, 4 yıllık eğitiminin ardından tazminatını ödeyerek Denizcilik Lisesi’nden ayrıldı. Daha sonra Boğaziçi Lisesi’nde yatılı okudu ve lise eğitimini burada bitirdi. Üniversite olarak tercih ettiği İngiliz Filolojisi bölümünü yarıda bıraktı ve SSK’ya geçiş yaptı. 18 yıl burada memur olarak çalıştıktan sonra, 1970 yılında Huysuz Virjin karakteriyle sahne hayatı başladı.

Dursunoğlu askerliğini Tuzla ve Hadımköy’de yedek subay olarak tamamladı. Memur hayatından şov dünyasına geçişini, Beylerbeyi’nde düzenlenen Ramazan eğlenceleri sayesinde sağladı. Bu eğlencelerde başarılı şovları nedeniyle kulüplerde sahne almaya başladı ve Huysuz Virjin karakteri ile halka ulaştı.

Huysuz Virjin karakteri, halkın içerisindeki gerçek kişilikleri ifade eder bir taraftan eğlenceli bir kadın izlenimi yaratırken diğer taraftan herkese yüz vermeyengi bir karakteri canlandırmıştır.

Birçok kez ünlü solistlerle birlikte sahne alan Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin olarak birçok kişinin dikkatini çekti. Huysuz Virjin olarak yansıttığı espirili ve dürüst tavırlarla ünü dünyaya yayıldı. 1980’lerde “Huysuz Virjin 1” adlı kanto plağıyla da müzik dünyasına adım attı.

Oynadığı Huysuz Show adlı programla Türkiye genelinde tanınan Dursunoğlu, Popstar Türkiye yarışmasının ikinci sezonunda jüri üyeliği de yaptı. Söylediği kantolar arasında “Katina’nın Elinde Makası” öne çıkar.

2007 yılında RTÜK’ün uyguladığı sansürlerden dolayı Huysuz Virjin rolünü bırakacağını duyurdu. Ancak 2012 yılında Star TV’de yayınlanan “Benzemez Kimse Sana” adlı yarışmada jüri üyeliği yaptı ve son kez Huysuz Virjin karakteriyle sahneye çıktı.

KOAH hastası olan Dursunoğlu, 15 gün boyunca İstanbul Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde zatürre tedavisi gördü ve 17 Temmuz 2020 tarihinde hayatını kaybetti. Hayatı boyunca birçok sinema filminde rol alan Dursunoğlu, sevenlerinin kalbinde Huysuz Virjin olarak hala yaşamaktadır.

Seyfi Dursunoğlu haberleri

Seyfi Dursunoğlu, Seyfi Dursunoğlu biyografisi, Seyfi Dursunoğlu hayatı, Seyfi Dursunoğlu özgeçmişi, Seyfi Dursunoğlu hakkında, Seyfi Dursunoğlu doğum yeri
Seyfi Dursunoğlu fotoğraf, Seyfi Dursunoğlu video, Seyfi Dursunoğlu resim, Seyfi Dursunoğlu kimdir?, Seyfi Dursunoğlu kaç yaşında?, Seyfi Dursunoğlu nereli,
Seyfi Dursunoğlu memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!