Sezai Altekin Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1946
Sezai Altekin kaç yaşında: 77
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Tiyatro Oyuncusu, Sinema Oyuncusu
Sezai Altekin doğum yeri: İstanbul

Sezai Altekin Kimdir?

Sezai Altekin, Pertevniyal Lisesi mezunu olan bir tiyatro sanatçısıdır. 1946 yılında İstanbul’da doğmuş ve Şehir Tiyatroları’nda emekli olana dek görev almıştır. Tiyatroya ek olarak Altekin, sinema, televizyon ve seslendirme projelerinde de yer almıştır.

Altekin’nin deneyimli oyunculuğu 2008 yılında ‘Yılın Erkek Oyuncusu’ ödülleriyle Tiyatro Tiyatro Ödülleri ve Afife Tiyatro Ödülleri tarafından takdir edilmiştir. Bu ödülleri ‘Bana Bir Picasso Gerek’ isimli çalışmasıyla taçlandırmıştır.

Hayatı boyunca sayısız tiyatro oyununda yer alan Altekin’nin rol aldığı oyunlardan bazıları “Maske ve Ruh”, “Bana Bir Picasso Gerek”, “Bir Tutkunun Yüzyılı”, “Palto”, “Molier Ya da Kara Komplo”, “Hortlaklar”, “Çulsuzlar”, “Lüküs Hayat” ve “On İki Öfkel Adam” gibi isimleri taşır.

Altekin aynı zamanda birçok film ve televizyon dizisinde de oynamıştır. “Çoban Yıldızı”, “İlişki Durumu: Karışık”, “Yusuf ve Yusuf”, “Paşa Gönlüm”, “Aşkın Kanunu”, “İntikam”, “Tatar Ramazan”, “Böyle Bitmesin”, “Zoraki Başkan”, “Düğün Şarkıcısı”, “Çok Özel Tim” ve “Ümit Milli” gibi yapımlarda yer almıştır. Ayrıca “Muhsin Bey”, “Milyarder”, “Ölüm Yolu”, “Çıplak Vatandaş”, “Cumartesi Cumartesi”, “En Büyük Yumruk” gibi köklü sinema filmlerinde seslendirme yapmıştır. Altekin, profesyonel kariyeri boyunca tiyatro, sinema ve televizyon sanatına ciddi katkılarda bulunmuştur.

Sezai Altekin haberleri

Sezai Altekin, Sezai Altekin biyografisi, Sezai Altekin hayatı, Sezai Altekin özgeçmişi, Sezai Altekin hakkında, Sezai Altekin doğum yeri
Sezai Altekin fotoğraf, Sezai Altekin video, Sezai Altekin resim, Sezai Altekin kimdir?, Sezai Altekin kaç yaşında?, Sezai Altekin nereli,
Sezai Altekin memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!