Sibel Eraslan Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1967
Sibel Eraslan kaç yaşında: 56
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Gazeteci, Yazar
Sibel Eraslan doğum yeri: İstanbul

Sibel Eraslan Kimdir?

1967’de İstanbul Üsküdar’da dünyaya gelen Sibel Eraslan, 1985 yılında Üsküdar Kız Lisesi’nde lise eğitimini tamamlamıştır. Akademik yaşantısını 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak sürdürmüştür.

İnsan hakları ve özellikle de kadın hakları, eğitimi ve istihdamı gibi konularda aktif görevler üstlenmiştir. Yazı hayatına dair tecrübelerini Teklif ve İmza adındaki dergilerde yazılarıyla, öykülerini de Dergâh, Mostar ve Hece gibi dergilerde yayınlayarak paylaşmıştır. Yazılarını Star gazetesinde ve Vakit Gazetesinde köşe yazısı olarak da okurlarıyla buluşturmuştur.

Refah Partisi döneminde Kadın Kolları Başkanlığı görevine getirilmiş olan Eraslan, 3 Nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti’nin açıklamış olduğu 63 kişilik Akil insanlar listesine Doğu Anadolu Bölgesi’nden seçilmiştir.

Ayrıca çeşitli tarihlerde birçok kitap da kaleme alan Eraslan’ın eserleri:
2002 – Fil Yazıları,
2006 – Can Parçası Hz. Fatıma,
2011 – Kadın Sultanlar,
2006 – Balık ve Tango,
2008 – Parçası Benden,
2008 – Siret-i Meryem -Cennet Kadınlarının Sultanı,
2009 – Çöl/Deniz: Hz. Hatice,
2010 – Şile: Bir Deniz Kızı,
2010 – Bize Ne Oldu,
2011 – Nil’in Melikesi Hazreti Asiye ve
2012 – Canfeda Hz. Fatıma şeklindedir.

Sibel Eraslan haberleri

Sibel Eraslan, Sibel Eraslan biyografisi, Sibel Eraslan hayatı, Sibel Eraslan özgeçmişi, Sibel Eraslan hakkında, Sibel Eraslan doğum yeri
Sibel Eraslan fotoğraf, Sibel Eraslan video, Sibel Eraslan resim, Sibel Eraslan kimdir?, Sibel Eraslan kaç yaşında?, Sibel Eraslan nereli,
Sibel Eraslan memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!