Sibel Gökçe Biyografisi

Doğum tarihi: 20.Haziran.1970
Sibel Gökçe kaç yaşında: 53
Kilo & Boy:
Burcu: İkizler
Meslek: Sinema Oyuncusu, Dizi Oyuncusu
Sibel Gökçe doğum yeri: Almanya

Sibel Gökçe Kimdir?

Sibel Demen Gökçe, 20 Haziran 1970’de Almanya’da doğmuştur. Dansçılık kariyeri boyunca Hakan Peker Dance Group, Sema Tekin Dance Group ve Çetin Cengiz Dance Group gibi tanınmış dans gruplarında görev almıştır. Bunun yanında Solo Dance 1991-Günümüz grubunda da dans etmiştir.

Gökçe’nin oyunculuk ve dans yeteneklerini sanat dünyasında sergileme fırsatı buldukça, yazılı alanda da etkin olmuştur. Atom ve Deneysel Oluşum gibi dergilerde köşe yazarı olarak yer almıştır.

2003 yılında Türkiye’de “Orospu Kadavralar”, “Köpek Kusuyor” ve “İnce Küfür Annesi” isimli kitapları, “Seri Cinayetler” dizisi adı altında Turuncu Medya tarafından yayınlanmıştır.

Oyunculuk kariyerinde Tümay Özokur ajansıyla çalışan Gökçe, 1998-2004 yılları arasında Üvey Baba dizisinde Fidan karakterine hayat vermiştir. Bu dizi Tunca Yönder yönetmiştir ve başrollerde Şemsi İnkaya ve Burçin Abdullah yer almıştır.

2012 yılında “Oğlum Bak Git” isimli filmde bir hayat kadını karakterini canlandıran Gökçe, bu filmde Metin Yıldız, Yavuz Seçkin, Selahattin Taşdöğen, Veysel Diker, Orhan Aydın gibi oyuncularla birlikte oynamıştır.

Gökçe, 2013’te katıldığı “Aramızda Kalsın” programında 20 yaşındayken İbrahim Tatlıses’in kendisine tecavüz ettiğini iddia etmiştir. Bu iddiasını 2007 yılında Şenay Düdek’in programına katıldığında da dile getirmiştir.

8 Ekim 2016 tarihinden itibaren Tiyatro Karnaval sahnesinde gösterime giren “Olgun Portakal” isimli tiyatro oyununda da, Murat Parasayar, İpek Tanrıyar, Nami Esatgil, Deniz Salman, Kalust Şalcıoğlu, Efsane Geçen ile birlikte rol almıştır. Bu oyun, Niyazi Gezer tarafından yazılmış ve Nami Esatgil tarafından yönetilmiştir.

Sibel Gökçe’nin bazı tiyatro oyunları, kitapları ve filmleri:

Tiyatro Oyunları:
2016 – “Olgun Portakal” (Tiyatro Karnaval)

Kitapları:
2003 – “Orospu Kadavralar”
2003 – “Erkekleri Pişirme Yöntemleri”
2003 – “Köpek Kusuyor”
2003 – “İnce Küfür Annesi”

Filmleri ve Dizileri:
2015 – “Çığlığın Resmi Çekilmez” (Sinema filmi)
2012 – “Oğlum Bak Git” (Sinema filmi)
2012 – “Doku” (Sinema filmi)
2012 – “Ruhani” (Sinema filmi)
2011 – “Mühürlü Köşk” (Sinema filmi)
2009 – “O-kul” (Sinema filmi)
2005 – “Pembe & Mavi” (TV dizisi)
1998 – 2004 – “Üvey Baba” (TV dizisi)
ve daha birçok film ve dizi…

Sibel Gökçe haberleri

Sibel Gökçe, Sibel Gökçe biyografisi, Sibel Gökçe hayatı, Sibel Gökçe özgeçmişi, Sibel Gökçe hakkında, Sibel Gökçe doğum yeri
Sibel Gökçe fotoğraf, Sibel Gökçe video, Sibel Gökçe resim, Sibel Gökçe kimdir?, Sibel Gökçe kaç yaşında?, Sibel Gökçe nereli,
Sibel Gökçe memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!