Sinan Erkoç Biyografisi

Doğum tarihi: 12.Ekim.1957
Sinan Erkoç kaç yaşında: 66
Kilo & Boy:
Burcu: Terazi
Meslek: Müzisyen
Sinan Erkoç doğum yeri: İstanbul

Sinan Erkoç Kimdir?

Türk müzik sektörünün tanınmış gitarist ve şarkıcılarından biri olan Sinan Erkoç, 12 Ekim 1957’de İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Doğum adı Ahmet Sinan Erkoç’tur. Tasavvuf müziğiyle tanınan ud sanatçısı Hasan Erkoç’un oğlu ve ünlü şarkıcı Fatih Erkoç’un kardeşidir. Soy kökleri baba tarafından Burdur, anne tarafından ise Karadeniz’ye dayanmaktadır.

Sinan Erkoç, müzik eğitimine Timur Selçuk’tan armoni dersleri alarak başladı. Kariyeri boyunca önemli müzik yarışmalarında farklı başarılar elde etti. Bu yarışmalar arasında Eurovision ve Türkiye’nin prestijli müzik yarışmaları olan Altın Anten ve Altın Güvercin de bulunmaktadır.

1990’da, Aysel Gürel’in yazdığı ve abisi Fatih Erkoç’un bestelediği “Karanlıkta Biri Gidiyordu” şarkısıyla Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışması’na katılan Erkoç, Cem Karaca, Burhan Şeşen ve Grup Denk’in ardından dereceye giremedi. Öte yandan, 1991’deki İstanbul Beyaz Güvercin Müzik Yarışması’na, kardeşi Fatih Erkoç’un söz ve müziğiyle oluşturduğu “Haydi Koş” ile katıldı ancak bu kez de Eda ve Metin Özülkü, Suavi ve Candan Erçetin’in ardından dereceye giremedi.

Hayat arkadaşı Arzu Erkoç ile mutlu bir evliliği bulunan Erkoç’un Sina adında bir oğlu bulunmaktadır. Yaşamını Muğla’nın Bodrum ilçesinde sürdürmektedir.

Diskografi:
1991: Sevenlerin Tavernası
1993: Uykularım Delik Deşik
1995: Na Mütena-i Muhabbet
1998: Uyan Be Adam
2010: Alnımın Yazısısın

Sinan Erkoç haberleri

Sinan Erkoç, Sinan Erkoç biyografisi, Sinan Erkoç hayatı, Sinan Erkoç özgeçmişi, Sinan Erkoç hakkında, Sinan Erkoç doğum yeri
Sinan Erkoç fotoğraf, Sinan Erkoç video, Sinan Erkoç resim, Sinan Erkoç kimdir?, Sinan Erkoç kaç yaşında?, Sinan Erkoç nereli,
Sinan Erkoç memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!