Sinem Kobal Biyografisi

Doğum tarihi: 14.Ağustos.1987
Sinem Kobal kaç yaşında: 36
Kilo & Boy:
Burcu: Aslan
Meslek: Sinema Oyuncusu, Dizi Oyuncusu, Tiyatro Oyuncusu
Sinem Kobal doğum yeri: İstanbul

Sinem Kobal Kimdir?

Türk sineması ve televizyon dünyasının tanınmış isimlerinden biri olan Sinem Kobal, Lise Defteri ve Dadı adlı popüler diziler ve Okul, Romantik Komedi ve Ayakta Kal filmlerindeki rolleriyle bilinir. Bunun yanı sıra tiyatro ve reklamda da kendini kanıtlamış bir oyuncudur.

Kobal, 14 Ağustos 1987’de, Rizeli bir inşaat mühendisi babanın ve ev hanımı bir annenin çocuğu olarak İstanbul’da hayata gelmiştir. Okul öncesi yıllarında baleye başlamış ve bu eğitimine 1991-1999 yılları arasında devam etmiştir.

İstek Vakfı Özel Acıbadem Lisesi’ni 2001 yılında tamamlayan Kobal, bu yıllarda basketbol, voleybol ve step sporları ile ilgilenmiştir ve okulun basket takımıyla İstanbul şampiyonluğu elde etmiştir. Oyunculuktaki profesyonel yaşamına başladıktan sonra aikido yapmaya devam etmeye karar vermiştir.

Kobal’ın oyunculuk kariyeri, 13 yaşında katıldığı Dadı dizisi ile profesyonel bir aşamaya geçmiştir. Bu dizi Kobal’ın yanı sıra Kenan Işık, Haldun Dormen ve Gülben Ergen gibi başarılı isimleri de kadrosunda bulundurmuştur. Selena adlı dizi, Kobal’ın Jetix Çocuk Ödülleri’nde En Sevilen Türk Kadın Oyuncu ödülünü kazanmasını sağlamıştır.

Liseden mezun olduktan sonra Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Gösteri Bölümü’nde eğitimine devam etmiş ve bu bölümden başarıyla mezun olmuştur.

Hürrem Sultan ve Lise Defteri dizilerinde rol aldıktan sonra 2004 yılında Okul filmi ile sinema dünyasına adım atmıştır. Daha sonraki yıllarda Ayakta Kal ve Romantik Komedi filmlerinde yer alırken, 2006-2009 yılları arasında popüler çocuk dizisi Selena’nın kadrosunda bulunmuştur.

2010 yılında futbolcu Arda Turan ile bir ilişki yaşamaya başlayan Kobal, 2012’de Turan ile nişanlanmış ancak 2013’te ayrılmıştır. 2014 yılında tanınmış oyuncu Kenan İmirzalıoğlu ile bir ilişki yaşamaya başlamış ve 2016 yılında İmirzalıoğlu ile evlenmiştir. Çiftin 2020 yılında bir kızı olmuştur.

Sinem Kobal’ın filmleri ve dizileri arasında Gecenin Ötesi, Yüz Yüze, Küçük Sırlar, Mor Menekşeler ve Analar ve Anneler gibi yapımlar bulunmaktadır. Ayrıca attığı sinema denemeleri arasında Yaktın Beni filmi de yer almaktadır. Kobal, ayrıca Vodafone, Gençturkcell ve Garnier gibi büyük markaların reklamlarında rol almıştır.

Sinem Kobal haberleri

Sinem Kobal, Sinem Kobal biyografisi, Sinem Kobal hayatı, Sinem Kobal özgeçmişi, Sinem Kobal hakkında, Sinem Kobal doğum yeri
Sinem Kobal fotoğraf, Sinem Kobal video, Sinem Kobal resim, Sinem Kobal kimdir?, Sinem Kobal kaç yaşında?, Sinem Kobal nereli,
Sinem Kobal memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!