Sinem Öztürk Biyografisi

Doğum tarihi: 09.Ocak.1985
Sinem Öztürk kaç yaşında: 38
Kilo & Boy:
Burcu: Oğlak
Meslek: Dizi Oyuncusu
Sinem Öztürk doğum yeri: İstanbul

Sinem Öztürk Kimdir?

Gözde Sinem Öztürk, İstanbul doğumlu ve Mudurnu kökenlidir. 9 Ocak 1985’te doğan Öztürk, babası Namık Öztürk’ün kızıdır. İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra eğitimine Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-TV Bölümü’nde devam edip buradan mezun olmuştur.

——
Öztürk, oyunculuk kariyerine 2007 – 2011 yılları arasında Hamdi Alkan’ın yönettiği “Arka Sıradakiler” adlı dizide Gamze karakterine can vererek başladı. Ardından 2012 ve 2013 yıllarında “Huzur Sokağı” adlı yapımda Kutsi, Güven Hokna, Yeşim Salkım ve diğer birçok değerli oyuncu ile birlikte yer aldı.

Dizi ve film oyunculuğunun dışında sunuculuk da yapan Öztürk, 2013 yılında TRT Türk kanalında “Fikir Atölyesi” programını sunmuştur. Bu programda mimariden modaya, iç dekorasyondan geleneksel sanatlara kadar tasarım konularında güncel haberler sunmayı üstlenmiştir.

2014’te vizyona giren “Yusuf ve Yusuf” adlı sinema filminde ise Ali Sunal ve Oya Başar gibi isimlerle birlikte performans sergilemiştir. 2015 yılında ise “Kiralık Aşk” adlı dizide Elçin Sangu ve Barış Arduç ile başrolü paylaşmıştır.

Öztürk’ün üç evliliği bulunmakta olup; ilk evliliğini Serkan Balbal ile yaptı ve 2008 – 2010 yılları arasında evli kaldı. İkinci evliliği ise iş adamı Gürsel Şatır ile 2013 – 2014 yıllarında sürdü. 2016 yılında ise yapımcı Mustafa Uslu ile evlendi ve halen bu evlilik devam etmektedir.

Savaş temalı bir film olan “Ayla: The Daughter of War” da 2017 yılında rol almıştır. Bu film, Türkiye ve Güney Kore’nin ortak yapımı olup, yönetmenliğini Can Ulkay’ın ve senaristliğini Yiğit Güralp’in yaptığı bu filmde Öztürk, birçok değerli oyuncu ile birlikte performans sergilemiştir.

Öztürk’ün kariyerinde yer verdiği yapımlar arasında; “Yeniden Başla”, “Kurtlar Vadisi Vatan”, “Ayla: The Daughter of War”, “Kiralık Aşk”, “Yusuf Yusuf”, “Hayat Yolunda”, “Huzur Sokağı”, “Papaz Kimde”, “Uçan Melekler”, “Arka Sokaklar 5. Sezon”, “Dersimiz Atatürk”, “Uygun Adım Aşk”, “Duvar”, “Ayak Altında”, “Arka Sıradakiler”, “Aşk Ruleti”, “Aloya”, “Beyaza Boyanmış Siyah Kelimeler” ve “Sözün Bittiği Yer” bulunmaktadır.

Sinem Öztürk haberleri

Sinem Öztürk, Sinem Öztürk biyografisi, Sinem Öztürk hayatı, Sinem Öztürk özgeçmişi, Sinem Öztürk hakkında, Sinem Öztürk doğum yeri
Sinem Öztürk fotoğraf, Sinem Öztürk video, Sinem Öztürk resim, Sinem Öztürk kimdir?, Sinem Öztürk kaç yaşında?, Sinem Öztürk nereli,
Sinem Öztürk memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!