Sinemis Candemir Biyografisi

Doğum tarihi: 25.Mayıs.1978
Sinemis Candemir kaç yaşında: 45
Kilo & Boy:
Burcu: İkizler
Meslek: Dizi Oyuncusu
Sinemis Candemir doğum yeri: İstanbul

Sinemis Candemir Kimdir?

25 Mayıs 1978 tarihinde İstanbul’da doğan Sinemis Candemir, 1996’da Üsküdar Anadolu Lisesi’nden ve 1997’de ABD’nin Teksas eyaletindeki Fort Worth Country Day School’dan mezun olmuştur. 2001’de is Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünü ve 2006’da ise Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünü tamamlamıştır.

Candemir, çeşitli reklam filmlerinde rol aldıktan sonra Tarkan’ın Hüp klibindeki performansıyla dikkat çekmiştir. 2002’de Ayla Algan’dan dört ay süreliğine oyunculuk dersi almıştır.

2004 yılında “Best Model Turkey” yarışmasının seçmelerinde ünlü jürilerden biri olmuştur. Candemir, ayrıca yarışmanın finalinde sunuculuk görevini ünlü komedyen Mehmet Ali Erbil’le birlikte yapmıştır.

Adrenalin adlı bir programı TRT’de sunan Candemir, NTV’de ise Güzel Hayat adını taşıyan bir programa ev sahipliği yapmıştır. “Sevgili Karım” isimli tiyatro oyununda sahneye de çıkmıştır.

Candemir, BKM Oyuncuları tarafından kurulan BKM atölye’de 2005 yılında bir yıl süreyle atölye çalışmalarına katılmıştır.

2010’da Alman yazarlar Sandberg & Firger tarafından yazılan ve Hale Kuntay’ın Türkçeye çevirdiği, Nedim Saban’ın uyarlayarak sahneye koyduğu ve yönettiği “Bu da Benim Ailem” adlı oyunun kadrosunda Metin Serezli, Suna Keskin, Oya İnci, Soydan Soydaş, Hülya Karakaş ile birlikte rol almıştır.

Türkiye’de ve dünyada yayımlanmış birçok dizi ve filmde rol alan Sinemis Candemir, aynı zamanda çeşitli reklam filmlerinde de yer almıştır.

AFS Gönüllüleri Derneği kurucusu olarak 1999 yılında başladığı vakıf ve dernek üyeliği kariyerine halen devam etmekte olup; Türk Kültür Vakfı Vakfedeni ve Mütevelli Heyet Üyesi, ayrıca 2011 yılından bu yana Türk Kültür Vakfı Denetleme Kurulu Üyesi’dir.

Sinemis Candemir haberleri

Sinemis Candemir, Sinemis Candemir biyografisi, Sinemis Candemir hayatı, Sinemis Candemir özgeçmişi, Sinemis Candemir hakkında, Sinemis Candemir doğum yeri
Sinemis Candemir fotoğraf, Sinemis Candemir video, Sinemis Candemir resim, Sinemis Candemir kimdir?, Sinemis Candemir kaç yaşında?, Sinemis Candemir nereli,
Sinemis Candemir memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!