Soner Yalçın Biyografisi

Doğum tarihi: 01.Ocak.1966
Soner Yalçın kaç yaşında: 57
Kilo & Boy:
Burcu: Oğlak
Meslek: Gazeteci, Yazar
Soner Yalçın doğum yeri: Çorum

Soner Yalçın Kimdir?

Soner Yalçın, 1966 yılının ilk gününde Çorum’da dünyaya gelmiştir. Annesi Cemile Yalçın, babası ise Mehmet Ali Yalçın’dır. Sağlık alanında lise eğitimi aldıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresi Yüksek Okulu’na devam etti ancak bitiremeden ayrıldı. Soner Yalçın’ın gazetecilik kariyeri 1987 yılında “2000’e doğru” dergisindeki işi ile başladı ve bir süre Ankara bürosunda muhabirlik yaptı. 1993 ve 1994 yılları arasında “Aydınlık” gazetesinde görev alan Yalçın, 1995’te haber araştırma müdürü oldu ancak yılsonunda bu görevinden ayrıldı ve kısa bir süre Siyah Beyaz Gazetesinde çalıştı.

Televizyon kariyerinin ilk adımını 1996 yılında, Show TV’nin Ankara bürosunda atarak, aynı yıl Star TV’de haber müdürü oldu. CNN Türk’te Cüneyt Özdemir’le birlikte “5N1K” adlı programı ve politik belgesel “Oradaydım”ı hazırladı.

Hürriyet gazetesinde 2007’den 2012’ye kadar her pazar okurlarına hitap eden “Not Defteri” adlı köşesinde yazılarını paylaştı. Yabancı gazetelerde makaleleri yayımlanmış ve çok satan kitaplar kaleme almış olan Yalçın’ın, “Binbaşı Ersever’in İtirafları”, “Hangi Erbakan”, “Behçet Cantürk”, “Reis” , “Bay Pipo”, “Teşkilatın İki Silahşörü”, “The Özal” ve “Efendi” adlı eserleri bulunmaktadır. Son kitabı “Beyaz Müslümanların Büyük Sırrı / Efendi 2” Türkiye’nin gündemini sarsmış ve uzun bir süre en çok satanlar listesinde yer almıştır.

ODA TV davasının bir parçası olarak 14 Şubat 2011 tarihinde tutuklandı ve 27 Aralık 2012’de tahliye edildi. Soner Yalçın, Feza Kutanoğlu ile evlendi ve bu evlilik 10 yıl sürdü. Bu evlilikten Aren Soner Yalçın (d.2000) adında bir çocukları oldu.

Soner Yalçın haberleri

Soner Yalçın, Soner Yalçın biyografisi, Soner Yalçın hayatı, Soner Yalçın özgeçmişi, Soner Yalçın hakkında, Soner Yalçın doğum yeri
Soner Yalçın fotoğraf, Soner Yalçın video, Soner Yalçın resim, Soner Yalçın kimdir?, Soner Yalçın kaç yaşında?, Soner Yalçın nereli,
Soner Yalçın memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!