Steve Martin Biyografisi

Doğum tarihi: 14.Ağustos.1945
Steve Martin kaç yaşında: 78
Kilo & Boy:
Burcu: Aslan
Meslek: Sinema Oyuncusu, Yazar, Komedyen, Müzisyen
Steve Martin doğum yeri: Waco Teksas, ABD.

Steve Martin Kimdir?

Steve Martin, 14 Ağustos 1945’te, Amerika’nın kalbi Texas’ın Waco şehrinde Stephen Glenn Martin adıyla doğdu. Eğitimini ve hayatının ilk yıllarını Kaliforniya’nın Garden Groove bölgesinde geçirdi. 1955 yılında ailesiyle birlikte yaşamını Los Angeles’ın dış mahallelerine taşıdı.

Çocukluğunu Disneyland’da geçirerek sihirbazlık ve hokkabazlık yeteneklerini geliştirdi Martin. Ayrıca, Kathy Westmoreland isimli çocukluk arkadaşıyla bir müzikal topluluk kurdu. Felsefe alanında eğitim alarak yüksek öğrenimini Kaliforniya Üniversitesi’nde tamamladı. Ancak 1967 yılında eğitim hayatını bırakarak felsefe üzerine akademik kariyer yapmayı planladı. Ancak UCLA’ya geçtikten sonra bu planını terk etti.

1967’de “The Smothers Brothers Comedy Hour” programında yazar olarak çalışmaya başladı. Yetmişlerin ortalarında Johnny Carson’ın efsanevi televizyon şovuna katılarak komedyenlik yeteneğini gösterdi. İlk komedi albümü olan “Let’s Get Small”ı, ardından “A Wild and Crazy Guy” isimli ikinci komedi albümünü çıkardı.

1979’da “The Jerk” isimli filmdeki başrol performansı ile ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. 1982’de Carl Reiner’in yönettiği ve aynı zamanda kendisinin de rol aldığı “Dead Men Don’t Wear Plaid” filmi ile dönemin korku filmlerine mizahi bir bakış sundu. Bu başarıyı “The Lonely Guy”, “The Man with Two Brains”, “All of Me”, “Three Amigos”, “Little Shop of Horrors” ve “Dirty Rotten Scoundrels” gibi filmler takip etti.

Steve Martin, 1986 yılında oyuncu Victoria Tennant ile evlendi, ancak 1994 yılında boşandı. Daha sonra, 29 Temmuz 2007’de yazar Anne Stringfield ile evlendi ve 2012 yılında ilk çocukları dünyaya geldi.

Martin, komedi ve oyunculuk yeteneği sayesinde çeşitli ödüller kazandı. 1981’deki “Pennies From Heaven”, 1984’teki “All of Me”, 1987’deki “Roxanne”, 1989’daki “Parenthood” ve 1995’teki “Father of the Bride Part II” filmleriyle Altın Küre Ödülleri kazandı. Ayrıca Emmy ve Grammy ödüllerinin de sahibidir.

Martin’ın filmografisi oldukça geniş olup, senarist ve oyuncu olarak çeşitli filmlerde yer almıştır. Bunlar arasında “Pembe Panter”, “Billy Lynn’s Long Halftime Walk”, “Karmakarışık” ve “Pembe Panter 2” bulunmaktadır. Ayrıca Martin, birçok kitap ve albüm de yayımlamıştır.

Steve Martin haberleri

Steve Martin, Steve Martin biyografisi, Steve Martin hayatı, Steve Martin özgeçmişi, Steve Martin hakkında, Steve Martin doğum yeri
Steve Martin fotoğraf, Steve Martin video, Steve Martin resim, Steve Martin kimdir?, Steve Martin kaç yaşında?, Steve Martin nereli,
Steve Martin memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!