Süleyman Atanısev Biyografisi

Doğum tarihi: 27.Ocak.1969
Süleyman Atanısev kaç yaşında: 54
Kilo & Boy:
Burcu: Kova
Meslek: Tiyatro Oyuncusu, Sinema Oyuncusu, Dizi Oyuncusu
Süleyman Atanısev doğum yeri: Bursa

Süleyman Atanısev Kimdir?

Özgür ruhlu ve yetenekli tiyatro sanatçısı Süleyman Atanısev, Bursa’nın 1969 yılı doğumlu bir çocuğu olarak dünyaya geldi. 1979’da Bursa Devlet Tiyatrosu Feraizci Mehmet Şakir Bey gençlik kursuna katılarak tiyatro eğitimine adım attı. Genç yaşında tiyatro dünyasına giriş yaparak büyük oyunlarda rol aldı. 1990 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü kazandı ve 1994 yılında aynı yerden mezun oldu. Okuldan mezun olduktan sonra, bir grup arkadaşıyla beraber Eskişehir Tiyatora Kumpanyası’nı kurdu ve 1997 yılına kadar bu tiyatroya katkı sağladı.

1997’de Devlet Tiyatroları’nda çalışmak üzere Van’a taşındı ve 2011’e kadar bu büyülü kentte tiyatro sanatını yönetim, oyunculuk ve eğitmenlik olarak birçok boyutta icra etti. Aynı zamanda Van Bölge Tiyatrosu adı altında Van’ın ilk özel tiyatrosunu kurmaktan sorumlu oldu ve Genel Sanat Yönetmeni oldu. 2004 ve 2006 yıllarında Van Devlet Tiyatrosu’nda Yöneticilik yaptı. Van’da, 1998’de ilk kez düzenlenen Van Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği’nin kurucusu oldu.

2011’de İstanbul Devlet Tiyatrosu’na transferreden Atanısev, İstanbul’a taşındı. Babası olduğu bir kızı var.

2014 – 2016 yılları arasında popüler TV dizisi “O Hayat Benim”de birçok ünlü isimle beraber yer aldı. 2015’te “Annemin Yarası” adlı filmin kadrosunda yer alarak sinema dünyasına etkileyici bir giriş yaptı.

Atanısev, tiyatro sanatına olan katkıları ve yeteneği nedeniyle birçok ödüle layık görüldü; bunlar arasında 2016 Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatroda En İyi Erkek Oyuncu ödülü ve 2013’teki 17. Afife Jale Tiyatro Ödülleri ve 18. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri yer alıyor.

Süleyman Atanısev, çeşitli tiyatro oyunlarında rol aldı ve yönetmen olarak görev yaptı. Aynı zamanda bir dizi ve filmde de oyunculuk yaptı. Uzun ve renkli kariyeri boyunca, hem izleyicinin hem de eleştirmenlerin takdirini kazandı. Süleyman Atanısev, özgün yorumları ve profesyonel yaklaşımıyla Türkiye tiyatrosunda önemli ve etkili bir isim olmuştur.

Süleyman Atanısev haberleri

Süleyman Atanısev, Süleyman Atanısev biyografisi, Süleyman Atanısev hayatı, Süleyman Atanısev özgeçmişi, Süleyman Atanısev hakkında, Süleyman Atanısev doğum yeri
Süleyman Atanısev fotoğraf, Süleyman Atanısev video, Süleyman Atanısev resim, Süleyman Atanısev kimdir?, Süleyman Atanısev kaç yaşında?, Süleyman Atanısev nereli,
Süleyman Atanısev memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!