Tanita Tikaram Biyografisi

Doğum tarihi: 21.Ağustos.1969
Tanita Tikaram kaç yaşında: 54
Kilo & Boy:
Burcu: Aslan
Meslek: Müzisyen, Ses Sanatçısı
Tanita Tikaram doğum yeri: Munster, Almanya

Tanita Tikaram Kimdir?

Hintistan ve Fiji kökenli Tanita Tikaram, üne İngiltere’de ulaştı. Yetenekli bir şarkıcı, söz yazarı ve müzisyen olan Tikaram, 19 yaşında çıkardığı ilk albümü Ancient Heart ile dünya çapında tanındı. İlk albümündeki “Twist In My Sobriety” adlı şarkı, 80’lerin en popüler hit şarkılarından biri haline geldi.

Tanita Tikaram, 21 Ağustos 1969’da Almanya’nın Munster kentinde dünyaya geldi. Ailesi kültürel kökleri Hindistan-Fiji ve Malezya’ya uzanan bir aileydi. Babası bir İngiliz askeri idi ve kardeşi Ramon ise bir aktördü. Genç yaşta müziğe ilgi duyan Tanita, 16 yaşında ilk şarkısını yazdı. Ailesiyle birlikte Munster’dan İngiltere’deki Basingstoke’a taşındı ve Tanita müzik eğitimini Beatles, Karen Carpenter, Linda Ronstadt, Rita Coolidge ve Crystal Gayle’i dinleyerek aldı.

Tanita, profesyonel müzik kariyerini artırmak için şarkı yazmaya ve bestelemeye devam etti ve bir demo kaset oluşturabilmek için marketing işine girişti. Demo kaseti, prodüktör Paul Charles’ın dikkatini çeken Tanita, 1988’de sadece 18 yaşında ilk single’ı “Good Tradition”ı çıkardı. Single, İngiltere listelerinde ilk 10’a girdi ve ardından Peter Van Hooke ve Rod Argent’in prodüktörlüğünü yaptığı ilk albümü “Ancient Heart” geldi. Twist In My Sobriety adlı parçası, dünya genelinde büyük bir ilgi gördü ve Tanita’nın geniş bir dinleyici kitlesi kazanmasına yardımcı oldu.

Ancient Heart’ın başarısının ardından 1989’da turneye çıkan Tanita, 1990’da ikinci albümü The Sweet Keeper’ı piyasaya sürdü. Tanita, 1990’lara hızla devam ederken, üçüncü albümü “Everybody’s Angel”ı çıkardı ve 1991’de ikinci dünya turnesine çıktı. 1992’de kendi prodüktörlüğünü yaptığı “Eleven Kinds Of Loneliness” albümünü çıkardı.

1995 yılında Thomas Newman’ın prodüktörlüğünde çıkardığı “Lovers in the City” albümünden sonra üç yıl süreyle sahneden uzak kaldı. Seyahat ederek ve TV dizilerinde rol alarak vakit geçirdi. Ancak 1998’de “The Cappuccino Songs” adlı albümüyle müziğe geri döndü.

Tanita Tikaram, 2005 yılında, yedi yıl sonra, “Sentimental” adlı son albümüyle geri döndü. Nick Lowe tarafından prodükte edilen ve Naïve Records tarafından yayınlanan albüm, müzikseverlerle buluştu.

Tanita Tikaram haberleri

Tanita Tikaram, Tanita Tikaram biyografisi, Tanita Tikaram hayatı, Tanita Tikaram özgeçmişi, Tanita Tikaram hakkında, Tanita Tikaram doğum yeri
Tanita Tikaram fotoğraf, Tanita Tikaram video, Tanita Tikaram resim, Tanita Tikaram kimdir?, Tanita Tikaram kaç yaşında?, Tanita Tikaram nereli,
Tanita Tikaram memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!