Tansel Öngel Biyografisi

Doğum tarihi: 24.Eylül.1976
Tansel Öngel kaç yaşında: 47
Kilo & Boy:
Burcu: Terazi
Meslek: Tiyatro Oyuncusu, Dizi Oyuncusu
Tansel Öngel doğum yeri: Kilis, Gaziantep

Tansel Öngel Kimdir?

24 Eylül 1976’da Kilis’te doğan Tansel Öngel, karma bir aileye sahip olup, babaannesinin Selanik’ten, anneannesinin Mısır’dan ve dedesinin Lübnan’dan göç ettiğini ifade eder. Gaziantep ve Kilis’te öğretmen olan anne babasının görev yaptığı yerlerde yaşamış, büyümesi ise başkent Ankara’da gerçekleşmiştir.

İlk tiyatro tahsilini Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’nda alan Öngel, 2000 yılında bu kurumu başarıyla tamamladı. Aynı yıl Trabzon Devlet Tiyatrosu’nun bir parçası olan sanatçı, günümüzde de hala bu tiyatroda aktif olarak görev yapmaktadır.

2004’te “Uy Başımıza Gelenler” dizisinde ekranlara ilk adımını atan Tansel Öngel, 2010’da Osman Sınav ve Raşit Çelikezer tarafından yönetilen “Kılıç Günü” adlı dizide başrol oynamıştır. Tansel Öngel ayrıca 2011’de “Muhteşem Yüzyıl”da Venedik Kralı’nın oğlu Alvise Gritti karakterini canlandırmıştır.

“Benim İçin Üzülme” adlı dizide 2012 ve 2014 yılları arasında rol alan Tansel Öngel, 2015’te vizyona giren “Son Mektup” filminde Nesrin Cavadzade ile başrolde oynamıştır.

Özel yaşamında ise, Tansel Öngel 2007 yılında Özge Özder ile hayatını birleştirmiş ancak çift 2010 yılında boşanmıştır. Öngel, 2022’de FOX Tv’de başlayan ve Metin Özülkü’nün müzik direktörlüğünü yaptığı “Maske Kimsin Sen?” yarışma programını sunmaktadır.

Öngel’in sahne aldığı tiyatro oyunları ve rol aldığı sinema ve dizi projeleri arasında; “Arzu Tramvayı”, “Coriolanus”, “Ceza Külliyesi”, “Muhteşem Gatsby”, “Zengin Mutfağı”, “Mavera: Hace Ahmed Yesevi”, “Grev”, “Kafes 2”, “Ya İstiklal Ya Ölüm”, “Masumlar Apartmanı”, “Kırmızı Oda”, “Kader Postası”, “Kalbimin Sultanı”, “Bizim Köyün Şarkısı”, “Payitaht Abdülhamid”, “Kanıt: Ateş Üstünde”, “Babamın Kanatları”, “Yaz’ın Öyküsü”, “Son Mektup” ve “Benim İçin Üzülme” gibi çalışmalar bulunmaktadır.

Tansel Öngel haberleri

Tansel Öngel, Tansel Öngel biyografisi, Tansel Öngel hayatı, Tansel Öngel özgeçmişi, Tansel Öngel hakkında, Tansel Öngel doğum yeri
Tansel Öngel fotoğraf, Tansel Öngel video, Tansel Öngel resim, Tansel Öngel kimdir?, Tansel Öngel kaç yaşında?, Tansel Öngel nereli,
Tansel Öngel memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!