Tuğrul Tülek Biyografisi

Doğum tarihi: 26.Eylül.1976
Tuğrul Tülek kaç yaşında: 47
Kilo & Boy:
Burcu: Terazi
Meslek: Tiyatro Oyuncusu, Sinema Oyuncusu, Dizi Oyuncusu
Tuğrul Tülek doğum yeri: Bursa

Tuğrul Tülek Kimdir?

Tuğrul Tülek, 26 Eylül 1976 tarihinde Bursa’da dünyaya gelmiştir. 1999 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi’nin İngilizce öğretmenlik bölümünden mezun olmuştur. Sonrasında, 2002-2006 yılları arasında devam eden eğitimi süresince Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümünde ikinci lisansını tamamlamış ve değişim öğrencisi olarak da Akademia Teatralna im Aleksandra Zalwerowicza oyunculuk okulunda eğitim almıştır.

Mezuniyetinin ardından, 1999 yılında Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı Tiyatrosu’nda oyunculuk kariyerine başlamıştır. Polonya’da eğitiminin son yılını geçirdikten sonra, Türkiye’ye dönüşünde 2007 yılında DOT’un seçmelerini kazanmış ve Kürklü Merkür tiyatro oyununun kadrosuna dahil olmuştur.

Bu oyun kapsamında canlandırdığı “Naz” karakteri ile 12. Afife Tiyatro Ödülleri’nde “Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu” dalında adaylık kazanmış ve aynı yıl tüm Kürklü Merkür kadrosuyla birlikte Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncuları Ödülleri’nde “Efes Pilsen Gençlik Özel Ödülü” almıştır. 2015 yılında “İki Kişilik Yaz” oyunu ile 19. Afife Tiyatro Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü ve Tiyatro Eleştirmenliği Birliği (TEB) tarafından “Yılın Erkek Oyuncusu” ödülünü kazanmıştır.

Sinema kariyerinde de başarılı bir çizgi çizen Tuğrul Tülek, 2011 yılında “Bir Avuç Deniz” filmiyle karşımıza çıktı. Filmde Mert ve Deniz’in aşık olmasını anlatan bu hikayede Bora karakterini canlandırmıştır. Filmde Engin Altan Düzyatan, Berrak Tüzünataç, Can Gürzap, Ayda Aksel ve Ahu Yağtu gibi isimlerden oluşan kadro yer almıştır.

Aynı yıl Keşanlı Ali Destanı dizisinde Sipsi Ali karakterini canlandırdı ve bu dizi İstanbul’da yaşanan olayları anlatmıştır. Dizi, Haldun Taner tarafından kaleme alınan aynı isimli esere dayanmaktadır ve başrolünde Nejat İşler, Belçim Bilgin, Hale Akınlı, Beyti Engin ve Mihriban Er gibi isimler yer almıştır.

En son 2021 yılında Gülseren Budayıcıoğlu’nun aynı adlı eserinin uyarlaması olan, senaryosunu Seda Altaylı Turgutlu’nun yazdığı ve yönetmen koltuğunda Nadim Güç’ün bulunduğu “Camdaki Kız” adlı dizide yer aldı. Bu dizinin başrolünde Burcu Biricik ve Feyyaz Şerifoğlu olurken, Hande Ataizi, Tamer Levent, Nur Sürer, Devrim Yakut, Selma Ergeç, Şerif Erol, Tuğrul Tülek, Nihal Menzil gibi isimler diğer rolleri üstlenmiştir.

Tuğrul Tülek haberleri

Tuğrul Tülek, Tuğrul Tülek biyografisi, Tuğrul Tülek hayatı, Tuğrul Tülek özgeçmişi, Tuğrul Tülek hakkında, Tuğrul Tülek doğum yeri
Tuğrul Tülek fotoğraf, Tuğrul Tülek video, Tuğrul Tülek resim, Tuğrul Tülek kimdir?, Tuğrul Tülek kaç yaşında?, Tuğrul Tülek nereli,
Tuğrul Tülek memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!