Uğur Demirpehlivan Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1963
Uğur Demirpehlivan kaç yaşında: 60
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Sinema Oyuncusu, Dizi Oyuncusu
Uğur Demirpehlivan doğum yeri: İstanbul

Uğur Demirpehlivan Kimdir?

İstanbul doğumlu olan Uğur Demirpehlivan, 1963 doğumlu olan bir sanatçıdır. Orjinal kökeni Artvin olan Demirpehlivan, edindiği eğitimi İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır.

Demirpehlivan’ın oyunculuk kariyerine ilk adımını 1998 tarihli “Kanal Yumuşak G” filmiyle atmıştır.

2005 yılında, Tomris Giritlioğlu tarafından hazırlanan ve Türk Kurtuluş Savaşı ile Cumhuriyet’in ilk yıllarının odağına aktarıldığı “Kırık Kanatlar” dizisinde Feraye isimli karaktere hayat verdi. Bu yapımda Mehmet Ali Nuroğlu, Özge Özberk, Cansel Elçin ve Begüm Birgören gibi isimlerle birlikte oynadı.

Demirpehlivan, çeşitli yıllarda ve projelerde rol almayı sürdürdü. 2008’de Baba Ocağı, 2015’te Çilek Kokusu, 2018’de ise Eylül Demirpehlivan ile Ege’nin Hamsisi’nde rol aldı.

2015 yılında Demet Özdemir, Yusuf Çim ve Ekin Mert Daymaz ile birlikte “Çilek Kokusu” dizisinde Emel karakterine hayat verirken; 2019 yılında Ordu’da çekilen Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisinde Emine Mollaoğlu karakterini oynadı.

Hayatını Şakir Demirpehlivan ile birleştiren Uğur Demirpehlivan’ın Eylül isimli bir kızı bulunmaktadır. Kısa bir süre önce Yalı Çapkını dizisi ile ekranlara dönen Demirpehlivan, birçok film ve televizyon serisinde performans sergilemiştir.

Uğur Demirpehlivan haberleri

Uğur Demirpehlivan, Uğur Demirpehlivan biyografisi, Uğur Demirpehlivan hayatı, Uğur Demirpehlivan özgeçmişi, Uğur Demirpehlivan hakkında, Uğur Demirpehlivan doğum yeri
Uğur Demirpehlivan fotoğraf, Uğur Demirpehlivan video, Uğur Demirpehlivan resim, Uğur Demirpehlivan kimdir?, Uğur Demirpehlivan kaç yaşında?, Uğur Demirpehlivan nereli,
Uğur Demirpehlivan memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!