Uğur Uludağ Biyografisi

Doğum tarihi: 27.Eylül.1971
Uğur Uludağ kaç yaşında: 52
Kilo & Boy:
Burcu: Terazi
Meslek: Dizi Oyuncusu, Tiyatro Yazarı
Uğur Uludağ doğum yeri: Tunceli

Uğur Uludağ Kimdir?

27 Eylül 1971 tarihinde Tunceli’de dünyaya gelen Uğur Uludağ, 4 yaşında ailesiyle birlikte İstanbul’a taşındı ve burada ilk eğitim yıllarını geçirdi. 1985 yılında AÇT ile birlikte profesyonel olarak tiyatro hayatına başladı ve 1988′ de Bakırköy oyuncuları arasına katıldı.

Gökhan Semiz ile bir araya gelerek 1990 yılında IWS’yi (Institute of Wisecrack Standards) ya da Espri Standartları Enstitüsü Kurumunu (E.S.E.K) kurdu. Uludağ, sanat eğitimini 1995 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden mezun olarak tamamladı ve ardından IWS ile ilk profesyonel projelerine imza attı.

Birçok TV reklamında, müzik klibinde, TV dizisinde ve filmde rol alarak kariyerine ivme kazandıran Uludağ, 1995 yılından itibaren psikodrama eğitimleri vererek sanat dünyasına katkılarını sürdürmüştür.

Uludağ, 1999 yılında Meksika ve Las Vegas’ı ziyaret ettikten sonra Los Angeles’ta yaşamaya başladı. Burada “Godot’u İzlerken” adlı oyununu yazdı. Askere gitmek için Türkiye’ye döndü ve askerliğini Aydın’da tamamladıktan sonra “Godot’u İzlerken” oyununu sahneledi.

Uludağ, Türkiye’nin ilk bilim kurgu oyunu olan “Üçüncü Türden Yakın İlişkiler”i yazarak ve yöneterek bu türdeki dallanmasında bir başarıyı da göstermiş oldu. “Sen Olmasaydın” adlı oyunu ise Cem Özer ve Nurgül Yeşilçay’ın performanslarıyla izleyici ile buluştu. Sanat dünyasındaki başarısı, birçok ödül kazanmasını sağladı.

20 Haziran 2003 tarihinde Yağmur Kaşifoğlu ile evlenen Uludağ, Kasım 2014 tarihinde boşandı ve iki yıl süreyle Amerika Birleşik Devletleri, Los Angeles’ta yaşadı.

Kendi yazıp yönettiği “Tatlı Şeyler” adlı filminde Cem Özer ve Cem Uçan ile birlikte oynayan Uludağ, ABD’ye dönerek 2020 yılında E.S.E.K.’in bir şubesini Kaliforniya, Santa Clara’da açtı.

Kitapları arasında “Üçüncü Türden Yakın İlişkiler” adlı romanı bulunmaktadır ayrıca birçok tiyatro oyununa imza atmış olup, birçok film ve dizide rol almış, senaryo yazmış, yönetmenlik yapmış ve yapımcılık görevlerini üstlenmiştir.

Uğur Uludağ haberleri

Uğur Uludağ, Uğur Uludağ biyografisi, Uğur Uludağ hayatı, Uğur Uludağ özgeçmişi, Uğur Uludağ hakkında, Uğur Uludağ doğum yeri
Uğur Uludağ fotoğraf, Uğur Uludağ video, Uğur Uludağ resim, Uğur Uludağ kimdir?, Uğur Uludağ kaç yaşında?, Uğur Uludağ nereli,
Uğur Uludağ memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!