Uğur Yücel Biyografisi

Doğum tarihi: 26.Mayıs.1957
Uğur Yücel kaç yaşında: 66
Kilo & Boy:
Burcu: İkizler
Meslek: Tiyatro Oyuncusu, Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu, Senarist, Yönetmen
Uğur Yücel doğum yeri: İstanbul

Uğur Yücel Kimdir?

Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Uğur Yücel, geniş fan kitlesiyle sektörde önemli bir isim haline gelmiştir. Kariyerine kabarelerle başlayan Yücel, daha sonra sinema filmlerinde rol alarak başarısını sürdürmüştür ve oyunculuk kariyerinin yanı sıra yönetmenlik ve senaryo yazımı gibi alanlarda da birçok ödül kazanmıştır.

Yücel, 26 Mayıs 1957 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi ve kökenleri Van’lıdır. İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde eğitim aldıktan sonra 1977’de tek kişilik oyunlara ve stand-up gösterilere katılmaya başladı. 1975 ile 1984 yılları arasında Kenter Tiyatrosu, Tef Kabare Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu ve Şan Müzikholünde çeşitli performanslarda yer aldı.

İlk sinema deneyimini 1984’teki “Fahriye Abla” filmiyle yaşayan Yücel, ikinci deneyimini ise iki yıl ardından gelen “Teyzem” ve “Milyarder” filmleri ile gerçekleştirdi. 1987’nin en popüler filmi “Selamsız Bandosu”nda Şener Şen ile birlikte rol alan Yücel, kısa süre sonra da “Muhsin Bey” filminde yine Şener Şen ile başrolü paylaştı.

1994’te televizyon sektörüne atıldı ve birçok dizi ve tv skeçlerinde rol aldı. 1996 yılında “Eşkiya” filmi ile sinemaya döndü ve bu filmde Şener Şen ile birlikte başrolleri paylaştı. 1998 yılında başlayan “İkinci Bahar” dizisinin ilk 8 bölümünü çektikten sonra, 2003’te ilk uzun metrajlı filmi olan “Yazı Tura”yı çekti ve yapımcılık kariyerine “Alacakaranlık” adlı dizi ile devam etti.

Eşi Derya Alabora ile 1983’ten beri evli olan Yücel, bu evlilikten bir oğlu olan Can Yücel’de bulunmaktadır. Kariyeri boyunca birçok ödül kazanmış ve başarılı projelere imza atmış olan Yücel, Türkiye’nin en sevilen aktörlerinden biri olarak kabul edilir.

Uğur Yücel haberleri

Uğur Yücel, Uğur Yücel biyografisi, Uğur Yücel hayatı, Uğur Yücel özgeçmişi, Uğur Yücel hakkında, Uğur Yücel doğum yeri
Uğur Yücel fotoğraf, Uğur Yücel video, Uğur Yücel resim, Uğur Yücel kimdir?, Uğur Yücel kaç yaşında?, Uğur Yücel nereli,
Uğur Yücel memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!