Ümit Ömer Sevinç Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1952

Ölüm tarihi
Ümit Ömer Sevinç kaç yaşında öldü: 60
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Aşçı
Ümit Ömer Sevinç doğum yeri: İstanbul
Ölüm yeri: İstanbul

Ümit Ömer Sevinç Kimdir?

“Ümit Usta” mahlasıyla tanınan Ümit Ömer Sevinç, İstanbul doğumlu bir şef olarak tanındı. Kendisinin 1952 doğumlu olmasının yanı sıra, babası Ali Kemal Bey de Gaziantep kökenli olduğu bilinen bir şef idi. Lise yıllarında babasının mesleğine adım atan Ümit Sevinç, kendini geliştirmek için aşçılığın çeşitli dallarında çalıştı.

Meslekteki tecrübesinin büyük bir kısmını babası ve birlikte çalıştığı diğer ustalardan aldı. Türkiye’nin çeşitli yerlerini araştırarak, yemek kültürü hakkında birçok bilgi edinen Ümit Usta, bir dönem Cağaloğlu’nda restoran işletmeciliği de yaptı. 15 yıl boyunca Türk televizyonlarında yemek programlarına ev sahipliği yaptı.

Ümit Usta’nın yetenekleri sadece yemek yapmayı kapsamıyordu. Birçok profesyonel mutfak eğitimi programında ve medya kuruluşlarında dersler veriyordu. Ümit Usta’nın verdığı dersler arasında tabldot aşçılığı, soğuk mutfak, pasta yapımı, yiyecek hazırlama ve pişirme teknikleri vardı.

2005 yılından itibaren Ümit Usta, İSMEK Sarıyer Ferah Evler Kurs Merkezi’nde İstanbullular ile bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

En son olarak, İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi’nde yer alan bir yemek şirketine danışmanlık hizmeti veriyordu.

Ümit Ömer Sevinç, 60. yaşında 19 Nisan 2012 tarihinde kalp krizi sonucu hayata veda etti.

Ümit Ömer Sevinç’in eşi Filiz Hanım, hem bir şef hem de gıda mühendisiydi.

Ümit Ömer Sevinç haberleri

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!