Umut Kurt Biyografisi

Doğum tarihi: 17.Nisan.1981
Umut Kurt kaç yaşında: 42
Kilo & Boy:
Burcu: Koç
Meslek: Tiyatro Oyuncusu, Dizi Oyuncusu
Umut Kurt doğum yeri:

Umut Kurt Kimdir?

Umut Kurt, Cemal ve Sevim Kurt çiftinin birinci çocuğu olarak 17 Nisan 1981’de Erzincan’da dünyaya gelmiştir. 40 gün sonrasında ailesiyle birlikte İstanbul,Kartal’a yerleşmiştir. Kurt’un Can ve Aylin isimli iki kardeşi bulunmaktadır. 1997 senesinde tiyatroya ilk adımını atmış ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden mezun olmuştur.

İlk gösterisini 17 yaşında, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “Kadınlara Özgürlük” isimli oyunla yapmıştır. Umut Kurt, başarılı bir oyuncu olmasının yanında bağlama çalmak ve türkü söylemek gibi yeteneklere de sahiptir. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvarı’ndan mezun olduktan sonra Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) kadrosuna dahil olmuştur.

Umut Kurt, 2006 ve 2013 yılları arasında ünlü oyuncu Ezgi Mola ile beraberlik yaşamıştır. 2014’te ise, Uğur Polat, Sevtap Özaltun, Erkan Kolçak Köstendil, Şebnem Bozoklu ve Kaan Yıldırım gibi isimlerle birlikte “Ulan İstanbul” isimli dizide rol almıştır. 2017’de yönetmen Serdar Akar’ın yönettiği “Payitaht Abdulhamid” dizisinde Abdülhamit II’yi canlandıran Bülent İnal ve diğer oyuncularla birlikte çalışma fırsatı bulmuştur.

Başarıları arasında; 2010 – 17.Adana Altın Koza Film Şenliği’nde Umut Veren Erkek Oyuncu ödülü ile “Kavşak” filmindeki rolü bulunmaktadır.

Kurt, tiyatroda birçok farklı yapımda yer almıştır. Bunlar arasında; “Festen”, “Pornografi”, “Hisseli Harikalar Kumpanyası” , “Otobüs Durağı”, “Erkeklere Özgürlük”, “Bu Dünya Bizim”, “Godot’yu İzlerken”, “Masal Karmakarışık”, “Çizmeli Kedi”, “Benim Tatlı Meleğim” gibi oyunlar bulunmaktadır.

Film ve dizilerde de önemli roller üstlenmiştir. Bunlar arasında “Karakomik Filmler”, “Bağlılık”, “Payitaht Abdülhamid”, “İtirazım Var” , “Ulan İstanbul”, “Çanakkale Yolun Sonu”, “Yüksek Giriş”, “Beni Böyle Sev”, “Tatar Ramazan”, “Biz Babasız Büyüdük”, “Pazarları Hiç Sevmem”, “Mor Menekşeler”, “Leyla ile Mecnun”, “Labirent”, “Babam Sağolsun”, “Kavşak”, “Güneydoğudan Öyküler Önce Vatan”, “Gönülçelen”, “Bu Kalp Seni Unutur mu?”, “Acemi Müezzin”, “Yol Arkadaşım”, “Canım Ailem”, “Güz Sancısı”, “Düğün Şarkıcısı”, “Hatırla Sevgili”, “Bir Demet Tiyatro”, “Beynelmilel”, “Organize İşler” ve “Kalp Gözü” yer almaktadır. Kurt ayrıca “Buyur Burdan Bak” isimli televizyon programında da senaryo yazarı olarak görev yapmıştır.

Umut Kurt haberleri

Umut Kurt, Umut Kurt biyografisi, Umut Kurt hayatı, Umut Kurt özgeçmişi, Umut Kurt hakkında, Umut Kurt doğum yeri
Umut Kurt fotoğraf, Umut Kurt video, Umut Kurt resim, Umut Kurt kimdir?, Umut Kurt kaç yaşında?, Umut Kurt nereli,
Umut Kurt memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!