Ünal Yeter Biyografisi

Doğum tarihi: 03.Haziran.1977
Ünal Yeter kaç yaşında: 46
Kilo & Boy:
Burcu: İkizler
Meslek: Sinema Oyuncusu
Ünal Yeter doğum yeri: Samsun

Ünal Yeter Kimdir?

Ünal Yeter, bir tiyatro oyuncusu olup 3 Haziran 1977’de Samsun’da dünyaya geldi. Atatürk Üniversitesi’nin Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Televizyon izleyici kitlesinin ilk kez 2007’deki ‘Hakkını Helal Et’ adlı dizi sayesinde tanıdığı Yeter, sahne hayatına çok sayıda tiyatro oyunuyla devam etti.

Ünal Yeter’in özel hayatına bakıldığında, Elif Aslı Kefeli ile evli ve bir kız çocuğunun babası olduğu görülüyor. Kariyerindeki önemli işlerden biri 2009’da ‘Aile Reisi’ dizisinde Mesut karakterini canlandırması olmuştur. Bu dizide Pınar Altuğ, Emre Kınay, Sermin Hürmeriç ve Bilge Şen ile birlikte rol aldı.

2010 yılında ‘Türk Malı’ adlı dizide Şafak Sezer’in başrolünde olduğu ve Yeter’in Sündüz karakteri olarak ekrana geldiği bir projede çalıştı. 2014’te ise Engin Günaydın’ın başrolünü üstlendiği ve yönetmen koltuğunda Barış Pirhasan, Yusuf Pirhasan ve Çağrı Bayrak’ın bulunduğu ‘Galip Derviş’ dizisinin senaryosunu yazdı.

Yeter, Çağlar Çorumlu’nun Güldür Güldür Show’dan ayrılmasının ardından 11 Ekim 2017’de bu popüler komedi showunun kadrosuna dahil oldu. 2018’de ise Müfit Can Saçıntı’nın senaristi ve başrol oyuncusu olduğu ‘Babamın Ceketi’ isimli filmde Ünal Yeter de yer aldı.

Yeter’in tiyatro ve sahne çalışmaları arasında, 2019’da ‘I-Kız’, 2018’de ‘İki Köyün Masalı’ ve 2017’de ‘Işıltılı Haşereler’ gibi çeşitli eserler bulunmaktadır. Ayrıca, televizyon ve sinema sektöründe de geniş bir oyunculuk ve senaryo yazarlığı portföyü bulunmaktadır; ‘Aile Reisi’, ‘Galip Derviş’, ‘Geldim Gördüm Güldüm Show’ ve ‘Babamın Ceketi’ gibi birçok proje bu portföyün öne çıkanlarıdır.

Ünal Yeter haberleri

Ünal Yeter, Ünal Yeter biyografisi, Ünal Yeter hayatı, Ünal Yeter özgeçmişi, Ünal Yeter hakkında, Ünal Yeter doğum yeri
Ünal Yeter fotoğraf, Ünal Yeter video, Ünal Yeter resim, Ünal Yeter kimdir?, Ünal Yeter kaç yaşında?, Ünal Yeter nereli,
Ünal Yeter memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!