Vahe Kılıçarslan Biyografisi

Doğum tarihi: ??.Ekim.1966
Vahe Kılıçarslan kaç yaşında: 57
Kilo & Boy:
Burcu: Terazi
Meslek: Model
Vahe Kılıçarslan doğum yeri: İstanbul

Vahe Kılıçarslan Kimdir?

1966 Ekim’inde İstanbul’da dünyaya gelen Vahe Kılıçarslan, Ermeni kökenlidir ve gerçek soyismi Papazan’dır. 16. yüzyıl’daki Erzincan’a uzanan kökleri bulunmaktadır. Vahe ismi “Kurtarıcı” anlamına gelmektedir.

Marmara Üniversitesi Spor Akademisi’nde okuduktan sonra 1986 yılında askerliği için Ağrı Patnos’a giden Kılıçarslan, Piyade Komando olarak görev yaptı. Askerlik dönüşü okula devam etmedi ve bir arkadaşıyla birlikte İstanbul Aksaray ve Çağlayan’da tavuk toptancılığı yapmaya başladı. Daha sonra Feriköy ve Kasımpaşa halk pazarlarında tavuk satışına başladı ve 1994 yılından sonra bu işi tek başına yürütmeye devam etti.

Kılıçarslan, annesinin teşvikiyle mankenliğe adım attı ve 1989 yılında LCC’den mankenlik diploması aldı. Bu süre zarfında Neşe Erberk Ajansı ile iş birliği yaptı. 1995’te Best Model ’95 Turkey ve 2000’de Magazin Gazeteciler Derneği tarafından “Yılın En İyi Manken” seçildi. Ancak ününü, 1997’deki bir Rusya’da Turkcell Fuarı defilesinde bir saat boyunca hareketsiz durarak “Cansız Manken” ünvanını kazandırmıştır.

1995 yılında ATV’de 4×4 Sabah Şansı programını bir yıl boyunca yaptı ve bu dönemde Best Model’e katılmaya karar verdi. Sonraları 5 saat 26 dakika boyunca hiç hareketsiz durarak dünya rekoru kırdı.

2000 yılında Hülya Avşar ile birlikte “Bugün benim doğum günüm” adlı tiyatro oyununda rol aldı. Aynı yılında yaşadıklarını ‘Gözlük’ adlı kitapta toplanan 38 şiirle anlatan Kılıçarslan, aşkı, ölümü, acıyı ve insanın tüm duygularını paylaştı.

Vahe Kılıçarslan, “Vahe İle Dekodizayn” adlı televizyon programı ile 750 dar gelirli ailenin evini 13 yıl boyunca ücretsiz yeniledi.

2014 tarihinden itibaren “Ye, İç, Mutlu Et” adlı televizyon programını sunmaya başladı.

1989 yılında tanıştığı Mannik Kılıçarslan ile 1991 yılında evlenen Vahe’nin Audrin Marta Melisa (1994 doğumlu) ve Talya (1997 doğumlu) adında iki kızı ve 2007’de evlat edindikleri Ceren (2001 doğumlu) adında bir kız çocukları vardır.

Kitapları :
2001 – Canlandım (Şiir kitabı)
2000 – Gözlük (Şiir kitabı)

Filmleri :
2019 – Kral Midas’in Hazinesi (Hicabi) (Sinema filmi)

Vahe Kılıçarslan haberleri

Vahe Kılıçarslan, Vahe Kılıçarslan biyografisi, Vahe Kılıçarslan hayatı, Vahe Kılıçarslan özgeçmişi, Vahe Kılıçarslan hakkında, Vahe Kılıçarslan doğum yeri
Vahe Kılıçarslan fotoğraf, Vahe Kılıçarslan video, Vahe Kılıçarslan resim, Vahe Kılıçarslan kimdir?, Vahe Kılıçarslan kaç yaşında?, Vahe Kılıçarslan nereli,
Vahe Kılıçarslan memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!