Vatan Şaşmaz Biyografisi

Doğum tarihi: 08.Ocak.1974

Ölüm tarihi
Vatan Şaşmaz kaç yaşında öldü: 43
Kilo & Boy:
Burcu: Oğlak
Meslek: Dizi Oyuncusu, TV sunucusu, Yazar
Vatan Şaşmaz doğum yeri: İstanbul
Ölüm yeri: Beşiktaş, İstanbul

Vatan Şaşmaz Kimdir?

İstanbul’da 8 Ocak 1974 tarihinde doğan Vatan Şaşmaz Çanakkale Biga asıllıdır. Annesinin ona Vatansever ismini vermesi ve ardından zamanla sadece Vatan diye telaffuz edilmesiyle ismi Vatan olarak kabul edilmiştir. Annesinin adı Safiye ve babasının adı Süleyman Şaşmaz. Anne ve babası 1984 yılında ayrıldıktan sonra Vatan Şaşmaz anneanne ve dedesi ile birlikte yaşamaya başlamıştır. İlkokulu Çapa Ortaokulunda tamamladıktan sonra liseyi Pertevniyal Lisesinde başlamış ve Şehremini Lisesi’ni tatile çıkmadan mezun olmuş. Ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini kazandı ve burada işletme öğrenimi gördü.

1993 yılında Vatan Şaşmaz, Deniz Tüney Mankenlik ve Fotomodellik Ajansı’nda çalışmaya başladı ve fotoğraflar çekti ve reklam filmleri ve müzik klip çekimlerinde rol aldı. Askerlik görevini Şırnak’ta ifa etti.

Kanal 6’da “Erkekler Kulübü” adlı programını yazdı ve sundu. 17 Ağustos depremi olduğunda bu programın 13. bölümünü çekiyordu ve depremden bir gün sonra canlı yayına çıkması gerekti. Programdan 75 yayın boyunca devam etti ve 2000 yılında ATV’ye geçti. ATV’de “Sabah Keyfi” sunuculuğunu üstlendi.

Melikesi Öcalan ile birlikte Sabah Keyfi programında uzun süre boyunca (875 bölüm) sunuculuk yaptı. Ayrıca ‘Özel Hat’ programı ile Magazin Gazetecileri Derneği’nin ‘En İyi Erkek Sunucu’ ödülünü kazandı. Vatan Şaşmaz, 4 yıl boyunca sabah programları ve 9 yıl magazin programlarında sunuculuk yaptı, 10 yıl boyunca “Çocuklar Duymasın” dizisinde rol aldı ve birçok farklı reklam filminde oynadı. Hala etkinlik, festival ve çeşitli ödül törenlerinde sunuculuk yapmaktadır.

“Çocuklar Duymasın” dizisindeki ‘Engin’ karakteriyle 2002 yılında oyunculuğa adım attı. 2 yıl boyunca Birol Güven’in dizisi “Çocuklar Duymasın” adlı dizide yer aldı.

2012 yılında sadece İEET’ye bağlı ulaşımlar boyunca izlenebilen bir metrobus reklamında oynadı.

Vatan Şaşmaz, 14 Temmuz 2011 tarihinde Nurşen Kocayaş ile New York’da konsoloslukta dünya evine girdi. Ancak çiftin evliliği 10 Ocak 2014 tarihinde Fethiye Adliyesi Aile Mahkemesi’nde son buldu.

Bir süre sonra, 1 yıllık bir birlikteliğin ardından, mimar Yasemin Adalı ile evlendi.

Vatan Şaşmaz, 27 Ağustos 2017 tarihinde İstanbul Beşiktaş’taki Conrad Otel’de eski model Filiz Aker tarafından silahla öldürüldü. Cinayeti işleyen Filiz Aker kendi hayatına da son verdi.

Kitaplarından biri : 2002 – Öteki Yüzüm Gri

Televizyon ve sinema kariyerinde birçok dizi ve filmde rol aldı. Bunlardan bazıları;
2014 – Galip Derviş 3. Sezon (TV Dizisi);
2012 – İşler Güçler (TV Dizisi);
2012 – Seninki Kaç Para (Cemil Poyraz) (Sinema Filmi);
2011 – Hiç Rıza (Sinema Filmi);
2010 – İblis: Cadı Kanı (Sinema Filmi);
2010 – 2013 – Çocuklar Duymasın (Engin) (TV Dizisi);
2010 – Gecekondu (Kendisi)(Tv Programı);
2009 – Kanal-İ-zasyon (Kendisi) (Sinema Filmi);
2008 – 2009 – Yalancı Romantik (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi);
2006 – Aynı Çatı Altında (Hakan) (TV Dizisi);
2005 – Çılgın Yuva (Ati) (TV Dizisi);
2005 – Keloğlan Kara Prens’e Karşı (Beyaz Atlı Prens) (Sinema Filmi);
2005 – Belalı Baldız (Kendisi) (TV Dizisi);
2005 – Akşemsettin (Akşemsettin Hazretleri) (TV Filmi);
2004 – Dudaktan Kalbe (Doktor Ergun) (TV Filmi);
2004 – Avrupa Yakası(Konuk Oyuncu ) (TV Dizisi);
2002 – 2004 – Çocuklar Duymasın (Engin) (TV Dizisi)

Vatan Şaşmaz haberleri

Vatan Şaşmaz, Vatan Şaşmaz biyografisi, Vatan Şaşmaz hayatı, Vatan Şaşmaz özgeçmişi, Vatan Şaşmaz hakkında, Vatan Şaşmaz doğum yeri
Vatan Şaşmaz fotoğraf, Vatan Şaşmaz video, Vatan Şaşmaz resim, Vatan Şaşmaz kimdir?, Vatan Şaşmaz kaç yaşında?, Vatan Şaşmaz nereli,
Vatan Şaşmaz memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!