Vedat Özdemiroğlu Biyografisi

Doğum tarihi: 07.Kasım.1968
Vedat Özdemiroğlu kaç yaşında: 55
Kilo & Boy:
Burcu: Akrep
Meslek: Komedyen, Yazar
Vedat Özdemiroğlu doğum yeri: Ankara

Vedat Özdemiroğlu Kimdir?

Türkiye’nin önde gelen mizah yazarlarının başında gelen Vedat Özdemiroğlu, aynı zamanda tanınmış bir senarist ve komedyen olup, “V.Ö” olarak da bilinir. Özdemiroğlu, Türk mizahının lider dergileri Gırgır, Fırt, Avni, Leman ve Uykusuz’da yazarlık yapmış olup, 2007 yılından bu yana da kendi başına komedi gösterileri düzenlemektedir.

Vedat Özdemiroğlu, 7 Kasım 1968’de Ankara’da doğdu ve İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nu bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam etti ve 1993’te bu bölümden mezun oldu.

Özdemiroğlu, kariyerine Oğuz Aral tarafından kurulan Gırgır, Fırt, Dıgıl ve Avni dergilerinde yazar olarak başladı. Fırfır, Leman, Lmanyak, Ökü, Dinazor ve Fermurar gibi popüler mizah dergilerinin yazar kadrosunda yer almasının yanı sıra, Haftalık ve Yeni Harman dergilerinde de tanınan bir yazardı. Bir süre boyunca Cumhuriyet Gazetesi için de yazılar yazdı.

İletişim sektörünün dışında da başarı elde eden Özdemiroğlu, Zaga ve Korsan TV programlarında metin yazarlığı yaptı ve ayrıca İnşaat adlı film için senaryo yazdı.

Özdemiroğlu, tanınmış reklam ajansları Alameti-i Farika ve Grey için metin yazarlığı da yapmış olup, Uykusuz dergisinde köşe yazarlığı yapmasının yanı sıra Kanaltürk kanalında Türkçe Sözlü Hafif Komik adlı programı sunmaktadır. Deneyimli komedyen, 1 Nisan 2007 tarihinden itibaren tek kişilik stand-up gösterileri düzenleyerek kariyerine devam etmektedir.

Vedat Özdemiroğlu haberleri

Vedat Özdemiroğlu, Vedat Özdemiroğlu biyografisi, Vedat Özdemiroğlu hayatı, Vedat Özdemiroğlu özgeçmişi, Vedat Özdemiroğlu hakkında, Vedat Özdemiroğlu doğum yeri
Vedat Özdemiroğlu fotoğraf, Vedat Özdemiroğlu video, Vedat Özdemiroğlu resim, Vedat Özdemiroğlu kimdir?, Vedat Özdemiroğlu kaç yaşında?, Vedat Özdemiroğlu nereli,
Vedat Özdemiroğlu memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!